Як надягати марлеву пов'язку.

Марлева пов'язка - найпростіший респіратор, здатний захистити носить його від вірусних інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом. На жаль, мало хто знає, як правильно носити марлеві пов'язки, що зовсім даремно, адже сама пов'язка може стати джерелом інфекції.
Вам знадобиться
  • - марлева пов'язка;
  • - праска;
  • - мило.
Інструкція
1
Зав'язувати марлеву або ватно-марлеву пов'язку слід не надто туго, інакше може розболітися голова. Пам'ятайте, що зав'язки марлевої пов'язки можуть перетиснути забезпечують кров'ю судини голови. Перед надяганням пов'язки необхідно переконатися, що пов'язка чиста, суха і не була використана за призначенням раніше. Використана раніше захисна маска сама може стати джерелом розповсюдження гострих респіраторних вірусних інфекцій, таких як грип, ларингіт (запалення гортані) або фарингіт (запалення глотки).
2
Пов'язка повинна щільно прилягати до перенісся і закривати як рот, так і ніс. Модна тенденція носити одноразові пов'язки, прикриваючи виключно рот - лише імітація профілактики вірусних захворювань. Якщо після використання марлевої пов'язки ви відчули себе розбитим, у вас почався нежить, кашель, чхання, головний біль, біль в горлі, очних яблуках, блювота, рідкий стілець, значить, пов'язку ви носили все ж неправильно.
3
Чим тонше пов'язка, тим частіше її рекомендується міняти. Стандартну чотирьохслойну марлеву пов'язку необхідно міняти чотири рази на день. Якщо ж робота в пов'язці проходить при постійному спілкуванні або в місцях масового скупчення людей, то пов'язку краще міняти кожні чотири години. Саме тому все більшого поширення набувають одноразові захисні маски з нетканих матеріалів.
4
Марлеву пов'язку можна не викидати після використання. Віруси, в тому числі і вірус грипу, нестійкі до дії високої температури, тому просте проглаживание марлевої пов'язки гарячою праскою після легкого прання з господарським милом прирівнюється до повного оновлення властивостей такої захисної маски.
5
Одягати марлеву пов'язку потрібно не тільки в приміщенні або транспорті, а також в людних місцях. При заняттях спортом або інтенсивних фізичних вправах марлеву пов'язку використовувати категорично не рекомендується.
Зверніть увагу
Якщо не міняти марлеву, ватно-марлеву пов'язку або сучасні одноразові маски з нетканих матеріалів протягом тривалого періоду часу, то в них можуть зібратися хвороботворні бактерії. Сама маска в такому випадку може стати джерелом захворювання.
Корисна порада
У зв'язку з тим, що вірус передається переважно повітряно-крапельним шляхом, необхідно дотримуватися санітарно-протиепідемічного режиму, передбаченого під час епідемій респіраторних вірусних інфекцій.