Як перевести ампери в вольти. Закон ома калькулятор.

ампери і вольти - стандартні системні одиниці виміру сили струму і напруги (ЕРС), відповідно. Безпосередньо перевести ампери в вольти не можна, так як це зовсім різні хоч і «родинні» одиниці виміру. Однак на практиці нерідко доводиться проробляти подібну конвертацію. Для цього звичайно потрібно додаткова інформація.
Вам знадобиться
  • - амперметр;
  • - омметр;
  • - ватметр;
  • - калькулятор;
  • - технічна документація.
Інструкція
1
Щоб перевести ампери в вольти, уточніть потужність електроприладу або опір провідника. Потужність пристроїв можна знайти в технічній документації або на корпусі приладів. Якщо документи на прилад недоступні, пошукайте його технічні параметри (потужність) в інтернеті або виміряйте її за допомогою ваттметра. Для визначення опору провідника скористайтеся омметром.
2
Якщо відома потужність електроприладу, то для перекладу ампер в вольти скористайтеся наступною формулою: U = P/I, де: U - напруга, в вольтах, Р - потужність, у ВАТ, I - сила струму, в амперах.Под «потужністю» мається на увазі споживана електроприладом потужність.
3
Прімер.Ізвестно, що електродвигун забезпечує потужність 1900 ват. Його ККД становить 50%. При цьому, в двигуні виявлений запобіжник на 10 ампер.Вопрос.На яке напруження розрахований електродвигун? Решеніе.Для розрахунку споживаної електроприладом потужності розділіть його ефективну потужність на ККД: 1900/0,5 = 3800 (ват) .Щоб розрахувати напругу, поділіть потужність на силу струму: 3800/10 = 380 (вольт) .Ответ.Для роботи електродвигуна необхідно напруга 380 вольт.
4
Якщо відомо електричний опір провідника або простого нагрівального електроприладу (наприклад, праски), то щоб перевести ампери в вольти скористайтеся законом Ома: U = IR, де R - опір провідника, в Омасі
5
Прімер.Сопротівленіе спіралі електроплити становить 110 ом. Через плиту проходить струм силою 2 ампера.Вопрос.Чему одно напруга в електромережі? Решеніе.U = 2 * 110 = 220 (вольт) .Ответ.Напряженіе в електромережі - 220 вольт.
6
Прімер.Сопротівленіе спіралі електролампочки для ліхтаря - 90 ом. У включеному стані через неї проходить струм силою 0,05 ампер.Вопрос.Сколько стандартних елементів живлення буде потрібно для роботи ліхтаря? Решеніе.U = 0,05 * 90 = 4,5 (вольт). ЕРС одного елемента живлення становить 1,5 вольта, отже, для ліхтаря буде потрібно 4,5/1,5 = 3 таких елемента.