Як розрахувати метр в кубі. Як розрахувати метри кубічні.

Метр в кубі, кубічний метр або кубометр - стандартна одиниця виміру обсягу. В цих одиницях розраховується обсяг приміщень, а також витрата води і газу. В них же нерідко вказується кількість деяких будматеріалів, наприклад, дощок. В кубічні метри також переводять решта, позасистемні одиниці виміру обсягу - літри, кубічні дециметри і сантиметри.
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - таблиця щільності речовин;
  • - комп'ютер.
Інструкція
1
Щоб розрахувати кількість кубометрів, якщо обсяг відомий, але заданий у часткових, кратних або позасистемних одиницях, то помножте його на потрібний коефіцієнт. Наприклад, щоб розрахувати кількість метрів в кубі для кубічних дециметрів (літрів), помножте їх кількість на 0,001.Для перекладу в метри кубічні сантиметрів і міліметрів кубічних помножте їх кількість на 0,000001 і 0,000000001, відповідно .
2
Приклад: розрахуйте скільки кубометрів води міститься в одному ведре.Решеніе: обсяг звичайного відра становить 10 літрів. Помножте це число на одну тисячну: 10 * 0,001 = 0,01 м? .Відповідь: Обсяг води в відрі - 0,01 кубометра.
3
Якщо задана маса тіла, то щоб розрахувати кількість метрів в кубі, помножте її на щільність. Масу попередньо переведіть в кілограми, а щільність - в кг/м ?. Щільність речовини легко знайти в інтернеті або у відповідних довідниках. Якщо назва речовини невідомо чи тіло складається з суміші (сплаву) кількох речовин в невідомої пропорції, то виміряйте щільність самостійно. Якщо в задачі фігурують низькоконцентрованого розчини, то їх щільність можна прийняти рівною щільності води - 1000 кілограм (тонна) на метр в кубі.
4
Розрахувати кількість кубометрів часто можна і на підставі форми і розмірів тіла (ємності, приміщення). Наприклад, якщо тіло схоже на прямокутний паралелепіпед то його обсяг дорівнює добутку довжини, ширини і висоти (в якості висоти може матися на увазі товщина або глибина).
5
Якщо основа тіла має складну форму і постійну висоту (призми і циліндри), то помножте площу основи тіла на його висоту. Так, наприклад, для круглого циліндра площа підстави дорівнює? R ?, де r - радіус кола, що знаходиться в основі циліндра.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NauAn6wbPGg