Як виробити гарний голос.

Наявність красивого голоси - це необхідна умова для представників таких професій, як телеведучі, ведучі ефіру на радіо, актори, співаки. Володіння пестить слух голосом дозволяє їм привернути увагу слухачів і глядачів. Але й будь-якого іншого людині наявність приємного тембру важливо: він додає впевненості в собі, дозволяє з перших хвилин розмови розташувати до себе співрозмовника і добитися від нього потрібної реакції. Попрацювавши над своїм голосом, ви можете його зробити красивим і приємним для оточуючих.
Інструкція
1
Перед тим, як зайнятися виробленням красивого голоси , відвідайте отоларинголога і відмовтеся від куріння. Горло і ніс - це органи, що у голосообразовании. Хронічні захворювання, такі як риніт або гайморит здатні неабияк зіпсувати звучання вашого голоси . Тому необхідно їх вилікувати перш ніж вони остаточно позбавлять вас благозвучності. Куріння також негативно відбивається на тембрі голоси - він стає грубим і сиплим. Відмова від сигарет, звичайно ж, не поверне вам чистоту і мелодійність в той же день, але дозволить позбутися від ефекту «застудженого голоси » і зробити його набагато чистіше.
2
Запишіть свій голос на диктофон і тверезо оцініть його звучання. Швидше за все, воно вам не сподобається. Хтось гаркавить, хтось говорить занадто швидко, а хтось надто голосно. Для того щоб виробити красивий голос, проаналізуйте його в запису. Зрозумівши недоліки свого голоси , ви зможете їх виправити. Якщо ваша мова плутана, а вимова окремих слів змазано, то вчіться розмовляти більш чітко, роблячи паузи між словами. Читайте вголос улюблені книги, постійно контролюючи при цьому свою промову. Знову записуйте мова на диктофон - і так до тих пір, поки ваше вимова не стане оптимальним, а тембр голоси - приємним, а не різким.
3
Правильна робота голосового апарату - запорука красивого голоси . Вона неможлива без розвитку і зміцнення дихальної системи за допомогою спеціального комплексу вправ. Вони досить нескладні і не зажадають від вас великих часових затрат. Існують, звичайно, і більш складні методики для розвитку дихання, але починати бажано з найпростіших. Дихання може бути нижне-, середньо-, і верхнереберний. При верхнереберний диханні голос звучить різко і голосно. Ідеальне для красивого звучання голоси подих - ніжнереберное. Голос набуває приємний тембр, а голосоутворюючі органи при цьому не відчувають зайвого навантаження. Щоб виробити ніжнереберное дихання, виконуйте наступні вправи: повільно ходити по кімнаті, глибоко дихаючи і вимовляючи співуче голосні. Не забувайте контролювати дихання. Не менш ефективна вправа-читання вголос прислів'їв і скоромовок. Намагайтеся вимовляти їх якомога чіткіше.