Як закрити діру у ванні. Як закрити дірки в підлозі ванної майстер клас.

На щастя, наскрізні пошкодження у ваннах утворюються досить рідко. Набагато частіше доводиться мати справу з подряпинами і сколами емалі. Однак якщо подібна неприємність з вашої ванної все-таки відбулася, не засмучуйтеся. Сучасні ремонтні матеріали для ванн дозволяють якщо і не повністю позбутися від необхідності купувати нову ванну, то хоча б відстрочити цю справу на невизначений термін.
Вам знадобиться
  • - дриль зі свердлом? 2-3 мм;
  • - абразивний круг;
  • - ремкомплект для косметичного ремонту ванн з акрилу;
  • - ремкомплект для капітального ремонту акрилових ванн;
  • - наждачний папір №№100, 200, 400;
  • - універсальна шпаклівка (епоксидна, «pe brulex» та ін.);
  • - емаль для ванн («стакріл», «епоксін», «Тіккуріла Реафлекс 50» та ін.);
  • - армована стрічка зі стеклонітей;
  • - спирт.
Інструкція
1
Ремонт наскрізних ушкоджень (тріщин, пробоїн) акрилових ваннПросверліте отвори діаметром 2-3 мм в кінцях тріщини. Це робиться з метою запобігання їх подальшого розвитку. Зачистіть місце пошкодження наждачним папером №100, знежирте його спиртом.
2
Змішайте смолу з ремкомплекта для капітального ремонту акрилових ванн з затверджувачем в пропорціях, зазначених в інструкції. Нанесіть на ремонтне місце шар смоли. Накладіть поверх смоли армуючий матеріал. Втиснете його в смолу і нанесіть зверху другий шар клеїть компонента, домагаючись того, щоб він просочив матеріал і проник в усі пори. Зачекайте, поки смола не затвердіє. Час очікування вказано в інструкціях до ремкомплект. У деяких з них вимагається виконувати накладення декількох шарів армуючого матеріалу. Виконуйте ці вимоги.
3
Після накладення і затвердіння всіх верств зачистите місце ремонту спочатку наждачним папером №200, потім -№400. Досягніть того, щоб оброблена поверхня була якомога більш рівною і гладкою.
4
Обробіть поверхню ремонту спиртом і нанесіть на неї поліроль з ремкомплекта для косметичного ремонту акрилових ванн. Відполіруйте місце ремонту фланеллю.
5
Ремонт наскрізних отворів чавунних і сталевих ваннЕслі отвір в чавунній ванні має вигляд тріщини, просвердлите в її кінцях електродрилем отвори діаметром 2-3 мм. В залізної ванні цього можна не робити.
6
Обробіть пошкодження електродрилем з абразивним кругом таким чином, щоб навколо ушкодження утворилася кратерообразная воронка. Місце пошкодження повинно бути зачищено до чистого металу. Чим більші розміри матиме фаска воронки і чим більш пологими будуть її краю, тим краще.
7
Знежирте ремонтне місце спиртом. Змішайте з затверджувачем універсальну шпаклівку на основі епоксидних смол в пропорції, зазначеної в інструкції. Нанесіть суміш на краю ушкодження. Наклейте на пошкодження армуючу стрічку зі скловолокном, щільно притиснувши її до поверхні. Нанесіть поверх стрічки ще один шар шпаклівки. Дайте їй час трохи затвердіти. Повторіть операцію з накладенням армуючої стрічки ще раз. При покритті її смолою, постарайтеся, щоб поверхня пошкодження була трохи вище навколишні поверхні ванни.
8
Після остаточного затвердіння смоли зачистите пошкодження спочатку наждачним папером №100, потім - №400. Постарайтеся домогтися того, щоб поверхня пошкодження була на одному рівні з навколишньою поверхнею. Знежирте її спиртом і нанесіть одну з емалей для ванн («стакріл», «епоксін», «Тіккуріла Реафлекс 50» та ін.). Оскільки технологія нанесення емалей може бути різною, виконуйте інструкцію до конкретного матеріалу.
Корисна порада
При ремонті будь-яких ванн керуйтеся наступними принципами. Пошкодження повинно бути оброблене з якомога більш пологими фасками. Кількість накладаються армуючих шарів залежить від розмірів ушкодження. На зовсім маленьких отворах (до 5 мм) досить одного армуючого шару, на великих - 2-3.Покупая ремкомплект для капітального ремонту акрилових ванн, ознайомтеся з комплектацією. Можливо, вона буде включати в себе кошти і для косметичного ремонту ванн (поліроль). У цьому випадку відпадає необхідність купувати ремкомплект для декоративного ремонту.