Як вилікувати сутулість.

Красива постава робить людину більш привабливим. Сидячий спосіб життя, робота в офісі, великі навантаження можуть привести до того, що людина починає сутулитися. Щоб уникнути неприємних наслідків, потрібно не тільки стежити за своєю поставою, а й виконувати спеціальні вправи.
Вам знадобиться
  • - книга.
Інструкція
1
Слідкуйте за своєю поставою. Як тільки ви помічаєте за собою, що сутулитесь, відразу ж випрямляйтеся. Якщо ви не можете покластися на себе самого, то попросіть когось з друзів, колег або родичів, щоб вони нагадували вам про те, що потрібно випростатися. Чим менше часу ви будете проводити, сутулячись, тим легше вам буде позбутися від цієї недуги.
2
Встаньте в центрі кімнати. Переконайтеся в тому, що вам нічого не заважає. Поставте ноги на ширину плечей. Робіть кругові рухи прямими руками спочатку в одну сторону, а потім в іншу. Повторіть вправу по 8 разів в кожну зі сторін.
3
Виконуйте наступну вправу щодня. Випрямитеся, поставте ноги на ширину плечей, а руки помістіть на пояс. По черзі піднімайте то ліве, то праве плече. Повторюйте вправу по 8 разів для кожного плеча. Потім кілька разів різко підніміть вгору обидва плеча і повільно опустіть вниз.
4
Встаньте прямо, ноги - на ширині плечей. Зведіть випрямлені руки за спиною. Прогніть груди вперед настільки, наскільки ви можете. Зверніть увагу, що прогнути потрібно саме груди, а не живіт. Затримайтеся в такому положенні на 1 хвилину, після чого розслабтеся. Повторюйте вправу 2-3 рази на день.
5
Якщо попередню вправу здається вам занадто складним, можна почати з легшого. Початкове положення - ноги на ширині плечей, руки за спиною. Повільно прогніться вперед, одночасно відводячи зчеплені в замок руки назад. Повторюйте такі рух 6-8 разів за підхід.
6
Зчепите руки в замок за лопатками. Для цього встаньте і опустіть руки вздовж тіла. Підніміть ліву руку вгору, а праву відведіть назад. Зігніть обидві руки в ліктях і постарайтеся з'єднати їх за своєю спиною. Потім прийміть початкове положення. Повторіть вправу кожною рукою по 6-8 разів.
7
Розтягуйте ключицю. У деяких випадках причиною сутулості є коротка ключиця. Щоб її розтягнути, потрібно хоча б 20 хвилин на день проводити в наступному положенні. Ляжте на живіт. Руки зігніть в ліктях, які потрібно розвести в сторони, і покладіть перед собою долоні на книгу товщиною 2-3 см. Упритесь підборіддям в долоні. Цю позу можна приймати кілька разів на день по 5-10 хвилин.