Як відкрити свій ресторан з нуля.

В ресторанному бізнесі неможливо керуватися одним тільки сухим розрахунком, тут не менш важливий політ фантазії, вміння надати своєму закладу притягальну силу, яка змусить відвідувачів повертатися туди знову і знову. Тому при відкритті нового ресторану потрібно використовувати як власний творчий потенціал, так і творчу енергію своїх найманих помічників - майбутнього керівника і дизайнера.
Вам знадобиться
  • - загальна концепція ресторану;
  • - приміщення в респектабельному районі міста;
  • - проект оформлення залу;
  • - комплект кухонного обладнання;
  • - досвідчений керуючий;
  • - шеф-кухар і кухонний персонал;
  • - обслуговуючий персонал (офіціанти, метрдотель, охоронці).
Інструкція
1
Придумайте концепцію ресторану, добре уявляючи собі при цьому його потенційних відвідувачів, на смак яких ви будете розраховувати. Від загальної концепції закладу багато в чому залежить його успіх, тому якщо ідея виявиться невдалою, вам доведеться все починати заново, знову витрачаючи час і кошти. Набагато краще продумати концепцію заздалегідь, обговорити задум з досвідченими в ресторанному бізнесі людьми, і утриматися від утомливих експериментів в майбутньому.
2
Оберіть місце для ресторану, заздалегідь враховуючи специфіку такого роду закладів - затребувані вони головним чином у вечірній час, серед відвідувачів переважають люди з достатком трохи вище, а іноді набагато вище середнього. Отже, доцільно відкрити ресторан в історичному (але не діловому) центрі міста, підкреслюючи його зв'язок з місцевими пам'ятками. Багато відвідувачів ресторанів - туристи або приїхавши з діловим візитом гості, яким буде зручно скористатися послугами вашого закладу після ознайомчої прогулянки по місту.
3
Придбайте або орендуйте середнє за площею приміщення у вибраному вами місці. На цій стадії створення та обладнання ресторану особливо важливо приділити увагу двом моментам - оформленню залу і закупівлю кухонного обладнання. Перше варто доручити досвідченому дизайнеру, який спочатку підготує проект для узгодження. Вирішення другого завдання краще передати досвідченому керуючому - ринок професійного обладнання для закладів громадського харчування дуже специфічний, і орієнтуватися в ньому легше досвідченому фахівцеві.
4
Наберіть штат співробітників для свого ресторану, які працюватимуть позмінно. У великих ресторанах може бути задіяно більше 50 осіб, але можна обійтися і двома десятками, якщо масштаб вашого закладу середній. Крім офіціантів і їх бригадира (три-чотири людини в зміну) у вас будуть працювати метрдотелі, охоронці, і, звичайно ж, кухонні працівники на чолі з шеф-кухарем. Вибір шеф-кухаря - завдання номер один після створення загальної концепції, запрошувати потрібно тільки перевірених майстрів, репутація яких відома всім і не викликає сумніву.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=FHko2EQRhZA
У кожної людини хоча б раз у житті виникають думки відкрити бізнес. Прийнято вважати, що бізнес - це шлях до власної свободи і незалежності: фінансової, кар'єрної, особистісної. Не будемо стверджувати, що це - правда, але й не станемо доводити протилежне. Однак кілька важливих порад про те, як відкрити бізнес з нуля, слід знати кожному, хто вирішив відправитися в самостійне плавання.
Інструкція
1
Визначимося з бізнесомДля того щоб рухатися до мети, необхідно цю мету визначити. Наївно думати, що якщо ви бачили, як працює магазин у знайомого підприємця або точка на ринку або офіс продажів пластикових вікон, то зможете без особливих зусиль влізти в цей же ринок і відкусити собі шматок пирога. Перетворити на бізнес краще те, з чого особисто вам вдається отримувати дохід. Добре робите масаж - відмінно, ремонтуєте комп'ютери всім навколо - чудово, допомагаєте людям з переїздами на ГАЗелі - прекрасно. Якщо ви все це робите, то немає ніякого сенсу лізти у виробництво харчових продуктів. Ринок, на який ви входите, повинен бути вам зрозумілий і знайомий.
2
Куди йти? Починаючи бізнес з нуля, уявіть на перспективу, яким він має стати через три місяці, через півроку, через рік. Запишіть думки в блокнот. Згодом вони стануть чимось на зразок послідовного плану розвитку, на який належить орієнтуватися. Через деякий час він обросте деталями і особливостями, про які на самому початку ви не знали.
3
Спочатку - справа, потім - бюрократія Будь-який бізнес - це, насамперед, діяльність. Від того, що ви сьогодні зареєструєтесь підприємцем або відкриєте ТОВ, купіть оргтехніку та орендуєте офіс, гроші завтра самі не поллються рікою. Можна півроку просидіти в красивому офісі і не закрити жодної угоди. Спочатку краще попрацювати неофіційно. Поринути у світ майбутніх проблем, який називають підприємництвом, заздалегідь. Є варіант, що після неофіційної роботи, у вас відпаде бажання продовжувати бути бізнесменом. І це буде дуже хорошим результатом з двох причин! По-перше, напрацьований досвід організації підприємництва залишиться з вами. По-друге, заощадите гроші на формальних процедурах з реєстрацією та іншими витратами, супутніми початкового етапу становлення.
4
Фінанси Відпрацювавши в такому режимі деякий час, складіть для себе фактичний звіт про прибутки і збитки. Є величезна ймовірність, що фактичні витрати виявляться більше запланованих. Не дивуйтеся. Це звичайне занурення в підприємницьке середовище: вирішення проблем, викликаних розбіжностями планів і фактів. Далі слід почати працювати у двох напрямках: вчитися правильно планувати і скорочувати витрати. Прибуток - не єдиний індикатор правильності обраного шляху. Звичайно, розраховувати економіку кожного місяця, виводячи позитивну рентабельність, - це ідеальний варіант. Але якщо з місяця в місяць хоча б скорочується збиток - це вже щось.
5
Вихід з теніКогда бізнес став мати ознаками стабільності (за обсягом угод і по надходженнях грошей), можна почати думати про легалізацію та оренді офісу. Також це стане першим кроком до розширення. На даному етапі витрачені гроші стануть вже не грошима, викинутими в трубу, а інвестиціями.