Як навчити дитину запам'ятовувати вірші. перші віршики для запам'ятовування.

Завчання віршів необхідно для збагачення словникового запасу дитини . Воно також формує навички коректного вимови, простіше кажучи - всіляко виховує культуру мови. Важливо починати навчання заучування віршів ще в ранньому віці, щоб до школи дитина вже був підготовлений.
Вам знадобиться
  • аркуш паперу, олівець, терпіння, фантазія, творчий підхід і позитивний настрій
Інструкція
1
Не засмучуйтеся і не лайте дитини , якщо він відмовляється вчити вірші напам'ять, запевняючи, що зовсім не вміє цього робити. Подібними діями ви тільки погіршить ситуацію і знизите мотивацію малюка. Спробуйте застосувати таку методику.
2
Візьміть заданий для вивчення вірш і розбийте його для зручності на фрагменти, що складаються мінімум з 2, максимум - з 4 рядків.
3
Читайте кожен окремий фрагмент вірша і відразу малюйте образи, які виникли в уяві в момент прочитання. Зображення можна розміщувати в стовпчик або в рядок, але обов'язково в порядку проходження віршованих рядків. Зрозуміло, буде набагато краще, якщо асоціативні картинки буде придумувати і потім замальовувати сама дитина. Але на перших порах ви повинні наочно пояснити йому, як саме це робиться.
4
Зверніть увагу - чим простіше обраний вами образ, тим легше його зобразити і зрозуміти. Тому не варто заглиблюватися в складні образи і сюжетні лінії. Обмежтеся лаконічною, простою і ясною картинкою, яка не вимагає додаткових роздумів.
5
Далі попросіть дитини розповісти вам вірш, але спиратися при цьому він повинен виключно на асоціативні зображення.
6
На заключному етапі дитина повинна розповісти вірш, використовуючи лише образи, збережені в пам'яті. На цьому етапі не можна використовувати жодних наочних посібників і текстів.
7
Ні в якому разі не нав'язуйте малюкові який-небудь образ, очевидний для вашого сприйняття, але абсолютно незрозумілий йому.
Корисна порада
За допомогою даної методики заучування віршів напам'ять і вашого позитивного настрою ваша дитина буде розвиватися з величезним задоволенням. Таким чином, він зможе проявити свою багату фантазію, значно скоротити час, необхідний на заучування віршованих рядків. Методика відмінно працює на розвиток творчих здібностей.