Як здати аналіз на ДНК.

Науці знадобилося багато часу для того, щоб розшифрувати генетичний код людини. Це відкриття дало людям багато нових можливостей: стало реальністю не тільки точне визначення генетичного споріднення, але і розпізнавання ряду серйозних вроджених захворювань. Як же здати аналіз ДНК, якщо це необхідно?
Вам знадобиться
  • -медична карта;
  • - страховий поліс;
  • - паспорт;
  • - свідоцтво про народження (для неповнолітнього);
  • - гроші для оплати медичних послуг.
Інструкція
1
Розберіться, для чого вам потрібно здавати аналіз . Якщо мова йде про підозру на яке-небудь генетичне захворювання, то ваш лікар сам видасть вам направлення на відповідний аналіз . В цьому випадку ви повинні будете з'явитися в лабораторію з направленням від лікаря і полісом обов'язкового чи добровільного медичного страхування. Залежно від того, в яку клініку ви звертаєтеся - в державну або приватну. Здайте аналіз и і в зазначений медиками термін отримаєте результати і передайте їх своєму лікареві.
2
Для тих, хто хоче здати аналіз на визначення батьківства, необхідно врахувати, що результати експертизи, проведеної в приватному порядку, швидше за все не будуть враховані при розгляді питання про батьківські права. Тому для вирішення проблеми, наприклад, зі сплатою аліментів, необхідно спочатку домогтися дозволу на експертизу через суд, якщо не вдається вирішити питання спорідненості іншими шляхами. Ті, хто не збирається використовувати експертизу на батьківство як офіційне підтвердження, можуть провести її в будь-який час в приватному порядку.
3
Знайдіть клініку, яка проводить подібні аналіз и. Їх існує досить багато, їх координати зазвичай вказуються в рекламних оголошеннях.
4
Підпишіть договір на надання медичних послуг. У ньому вказується ваше ім'я і паспортні дані. Також у документі повинна бути вказана вартість аналіз а. У 2011 році вона становила в середньому 20-30 тисяч рублів. Неповнолітній може здавати аналіз тільки за згодою батьків.
5
Здайте біологічний матеріал для аналіз а. Це може бути кров - в цьому випадку аналіз здається в лабораторії. Також при домовленості з лікарем ви можете принести біоматеріал з дому. Це можуть бути клітини епітелію, які збираються за допомогою ватної палички зі внутрішньої сторони щоки, або нігті.
6
Дочекайтеся результатів аналіз а. Звичайна експертиза займає близько двадцяти днів, а прискорена, за окрему плату - всього п'ять днів.
При наявності двох і більше статевих партнерів жінка не завжди точно знає, хто з них є батьком дитини . Між тим, від цього факту залежить не тільки її життя, але й життя чоловіка і малюка. Визначити батьківство можна як за зовнішніми ознаками, так і за допомогою лабораторної експертизи.
Інструкція
1
Спробуйте розрахувати день настання вагітності. При регулярному циклі тривалістю 28-30 днів яйцеклітина дозріває приблизно через два тижні від початку останньої менструації. Якщо в цей період статевий акт був лише з одним з чоловіків, з великою часткою ймовірності його можна вважати батьком дитини . Однак під впливом різних факторів овуляція може затриматися або, навпаки, відбутися раніше покладеного часу, тому 100% гарантії такий спосіб визначення батьківства не дасть.
2
Спробуйте зрозуміти, на кого схожа дитина. Звертайте увагу не тільки на явні ознаки начебто кольору волосся і шкіри, але і на такі риси, як розріз очей, овал обличчя. Добре, якщо є можливість подивитися дитячі фотознімки партнерів та їхніх родичів. Однак даний спосіб найменш достовірний, так як дитина далеко не завжди є точною «копією» батьків.
3
У деяких випадках визначити батьківство дитини можна по групі крові. Вона успадковується за певними законами. Наприклад, якщо у вас і чоловіки перша група, то малюк не зможе мати ніяку іншу. Поєднання першої та другої також не дасть ніяких інших варіантів. Однак даний спосіб не спрацює при наявності у вас і чоловіки, наприклад, другої і третьої групи крові. У цьому випадку у дитини може вийти будь-яка з чотирьох груп. Метод також марний, якщо в обох партнерів однакові групи крові.
4
Єдиний на 100% (а точніше 99,9%) точний спосіб визначення батьківства - це аналіз ДНК. При цьому для дослідження підійде будь-який біологічний матеріал дитини і потенційного батька: кров, слина, волосся і т.д. Крім того, таким чином можна дізнатися відповідь ще до народження малюка. Правда в цьому випадку для отримання біоматеріалу дитини жінці доведеться зважитися на досить складні процедури: біопсію хоріона, амніоцентез або кордоцентез. Недоліком даного методу є досить висока вартість, однак лише з його допомогою можна остаточно розставити всі крапки над i.