Як прибрати дефекти на фотографії.

Знімок, зроблений в умовах, коли у фотографа не було можливості ретельно вибудувати композицію кадру і світло, часто потребує корекції. Основними інструментами для видалення дефектів з фотографій в програмі Photoshop є Healing Brush Tool, Clone Stamp Tool і Patch Tool.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - фотографія.
Інструкція
1
Відкрийте знімок в графічному редакторі і продублюйте шар з фотографією. Для цього виберіть опцію Dublicate Layer з контекстного меню, клікнувши по шару з завантаженим фото. Цим способом ви збережете в редагованому документі вихідний вид знімка, з яким зможете порівняти в процесі роботи результат корекції.
2
Перед тим як займатися виправленням деталей, підготуйте фотографію: налаштуйте колірний баланс і видаліть шум. Колірний баланс на фотографії можна відрегулювати фільтром Curves з групи Adjustments меню Image. Виберіть крайню праву піпетку у вікні фільтра і клікніть їй по області на знімку, яка повинна бути білою. Виберіть ліву піпетку і вкажіть з її допомогою на фотографії область чорного кольору. Середньої піпеткою клікніть по сірому ділянці знімка.
3
Для видалення колірного шуму відкрийте вікно фільтра опцією Reduce Noise з групи Noise меню Filter і налаштуйте параметри придушення шуму. Чи не виставляйте великі значення для Sharpen Details, після видалення дефектів зі знімка у вас буде можливість відкоригувати чіткість картинки через колірної режим Lab.
4
Випадково потрапили в кадр зайві деталі можна видалити інструментом Clone Stamp Tool. Для застосування можливостей цього інструменту затисніть клавішу Alt і клацніть по місцю на зображенні, з якою можна скопіювати пікселі відповідного кольору і закрити ними зайві деталі. Вибравши джерело для клонування, клацніть по ділянці, який потрібно виправити.
5
Більші небажані деталі можна прибрати з кадру інструментом Patch Tool. Обведіть за допомогою цього інструменту фрагмент фотографії , яким ви зможете закрити непотрібні об'єкти. Активізуйте опцію Destination в панелі під головним меню і перенесіть обведену латочку на потрібне місце.
6
Якщо ви знімали обличчя крупним планом, дрібні дефекти шкіри можна видалити з фотографії за допомогою Clone Stamp Tool або Healing Brush Tool. Обидва інструменти працюють схожим чином, але при використанні Healing Brush крайні пікселі області, накладеної поверх зображення, підлаштовуються під навколишні кольору.
7
Одна з найчастіших проблем, що виникають при зйомці особи з невдалого ракурсу - тіні і зморшки під очима. Для їх видалення можна використовувати той самий інструмент Healing Brush Tool або фільтр Median. Перед тим як працювати з Median, створіть копію активного шару.
8
Увімкніть режим швидкої маски клавішею Q. Активізуйте інструмент Brush Tool, відкрийте вкладку Brush Tip Shape палітри кистей і виберіть будь-яку круглу кисть. Виставте значення параметра Hardness близько п'ятдесяти відсотків.
9
Зафарбуйте налаштованої пензлем області тіней під очима і переключіться в звичайний режим за допомогою тієї ж клавіші Q. Опцією Inverse з меню Select інвертуйте виділення.
10
Запустіть фільтр опцією Median з групи Noise меню Filter і налаштуйте величину параметра Radius так, щоб злегка розмити кольору. Застосуйте фільтр і приберіть виділення клавішами Ctrl + D.
11
Відрегулюйте результат застосування Median, збільшивши прозорість шару, до якого застосовувався цей фільтр. Це можна зробити, пересунувши вправо регулятор Opacity в палітрі шарів.
12
Якщо ви збираєтеся застосовувати до фотографії додаткову колірну корекцію, натисніть Ctrl + Alt + Shift + E. В палітрі шарів ви помітите новий шар, що містить видимі елементи всіх верств документа. Застосуйте фільтри до цього шару.
13
Готове зображення збережіть командою Save As з меню File.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NDoyFGshIlg