Як укласти грунт в акваріум.

Красивий акваріум є справжньою прикрасою будь-якого будинку. Але облаштування акваріум а є досить складною справою, в якому немає дрібниць - будь-яке неправильне дія може привести до загибелі риб і рослин. Одним з найважливіших етапів при підготовці акваріум а є вибір грунту і його укладання.
Інструкція
1
Від якості грунту напряму залежить благополуччя мешканців акваріум а і висаджених у ньому рослин. Пам'ятайте про те, що в акваріум е не можна використовувати дрібний пісок, рослини в ньому будуть почувати себе дуже погано. Використовуйте тільки крупнозернистий пісок і дрібний гравій діаметром 3-10 мм. Гравій повинен бути обкатаним, тобто не мати гострих граней. Намагайтеся так підбирати і просівати грунт, щоб його піщинки були приблизно одного розміру, це важливо для гарного росту рослин.
2
В акваріум ной літературі часто зустрічається рада протравливать акваріум ний грунт кислотою, щоб нейтралізувати солі кальцію і магнію. Якщо ви не використовуєте як грунту вапняк або мармур, в цьому немає необхідності. У декоративному акваріум е більшість видів акваріум вих риб добре себе почувають і в досить жорсткій воді.
3
Вибравши грунт, добре його промийте. Промивайте до тих пір, поки з таза з піском не йтиме абсолютно чиста вода. Іноді радять не промивати повністю грунт від глини, так як вона сприяє росту рослин. Вода в акваріум е залишається злегка каламутній перші два-три дні, потім глина осідає і вода стає чистою. Як варіант, для підживлення рослин можна використовувати невеликі кульки з глини, прокладені в грунті. Можна укладати такі кульки прямо під коріння висаджуються.
4
Грунт підготовлений, приступайте до його укладанні. Пам'ятайте про те, що грунт ніколи не засинають в акваріум з уже налитої водою. Спочатку акуратно укладіть в акваріум грунт, потім поставте на нього блюдце і вже на блюдце акуратно наливайте воду. Блюдце охоронить грунт від розмивання.
5
Наповнивши водою третину акваріум а, вийміть блюдце і приступайте до посадки рослин. Висадивши їх, акуратно, з ковша, заповніть водою решту обсягу акваріум а. Виливайте її так, щоб не створювати сильних потоків. Витримайте акваріум два-три дні, і тільки після цього запускайте в нього риб. Цей час необхідний для того, щоб віддалився весь зайве повітря і залишки хлору - в тому випадку, якщо ви використовуєте звичайну водопровідну воду.