Як збільшити розділ.

Щоб збільшити розділ жорсткого диска, потрібно скористатися спеціальними програмами, призначеними для роботи з вінчестерами. Таких програм відомо досить багато: Partition Logic, Parted Magic, Cute Partition Manager, Paragon Partition Manager, Acronis Disk Director та інші. Програма від Acronis володіє одним з найбільш дружніх і простих інтерфейсів, тому розглянемо, як збільшити розділ жорсткого диска, на її прикладі.
Інструкція
1
Перше, що потрібно зробити перед зміною розділів - скопіювати всю важливу інформацію з жорсткого диска у безпечне місце. Звичайно, Acronis Disk Director давно навчився бережно ставитися до інформації користувачів, проте зайвий раз перестрахуватися не завадить.
2
Запустити програму можна або з Windows, або через настановні диски, в тому числі різні Live CD збірки. Другий варіант навіть кращий, оскільки допомагає уникнути деяких обмежень в роботі з жорсткими дисками, на яких встановлена запущена операційна система. Після запуску програми ви побачите в правій частині вікна всі диски і розділи, що знаходяться на них, в лівій частині вікна - доступні функції програми і відповідні команди. Виберіть в полі «Майстра» пункт «Збільшення вільного простору».
3
Далі послідовно вкажіть: 1) розділ жорсткого диска, який потрібно збільшити; 2) розділ жорсткого диска, за рахунок якого буде збільшений перший розділ; 3) розмір створюваного розділу за допомогою відповідного повзунка або поля з цифрами.
4
Підтвердіть передбачувану структуру розділів на жорсткому диску, яку програма покаже в кінці налаштувань операції. Натисніть кнопку «Завершити» і в головному вікні програми клікніть на фінішний чорно-білий прапор. У новому віконці програма виведе перелік всіх операцій, які були налаштовані раніше, і вам залишиться підтвердити їх натисканням кнопки «Приступити». Після вдалого застосування до розділів жорсткого диска всіх запланованих налаштувань програма відрапортує сервісним повідомленням: «Операція проведена успішно».