Як зв'язати спортивну шапочку.

Спортивну шапочку , яка стане в нагоді в холодний зимовий день на лижній прогулянці, на ковзанці, зв'язати просто. Її можна зробити з якісної пряжі і з тим візерунком, який буде нравитса власникові, крім того, це обійдеться дешевше, ніж купувати готову. Одним словом, варто постаратися.
Вам знадобиться
  • - 50 г сірої пряжі;
  • - залишки жовтої пряжі;
  • - спиці № 3,75.
Інструкція
1
Візьміть пряжу з суміші бавовни (55%) з акрилом (45%), буде і тепло, і практично, і красиво. Зв'яжіть зразок на щільність в'язання: наберіть 20 петель і пров'яжіть 30 рядів лицьової гладдю (лицьовій ряд - лицьовими, виворітний - виворітними), у вас повинен вийти квадрат 10 на 10 см.
2
Наберіть на спиці 96 петель з пряжі сірого кольору і пров'яжіть гумкою (2 лицьових, 2 виворітних) дев'ять рядів, потім - лицьовій гладдю. У десятому ряду від гумки починайте виконувати малюнок-смайлик жовтої пряжею: пров'яжіть жовтої пряжею шість петель в середині полотна, в наступному ряду - вісім петель над шістьма (по дві петлі плюс ліворуч і праворуч), в третьому ряду пров'яжіть над останніми двома петлями з восьми по дві петлі плюс одна виступаюча ліворуч і праворуч, центральні шість петель пров'яжіть сірої пряжею.
3
Пров'язуйте в наступних четвертому, п'ятому, шостому і сьомому рядах по дві петлі жовтої пряжею ліворуч і праворуч від жовтих петель, надстраівая їх над останньою жовтої в попередньому ряду. У сьомому ряду додайте ще одну жовту петлю, вийде по три з кожного боку, але не поруч з двома, я через одну сіру (з правого боку - правіше, з лівого - лівіше). У восьмому ряду зв'яжіть по три жовтих петлі праворуч і ліворуч, розташувавши з над останньою в основній лінії, над сірою, і над жовтою, яка була пов'язана окремо від двох жовтих, через сіру.
4
Зв'яжіть в дев'ятому ряду по дві жовті петлі праворуч і ліворуч по основній лінії, розташувавши їх над трьома жовтими в попередньому ряду (над третьою жовтої праворуч по правій стороні і аналогічно зліва зв'яжіть сіру). У десятому ряду також зв'яжіть по дві жовті праворуч і ліворуч, над жовтими в попередньому ряду, зсунувши на одну петлю ліворуч з правого боку і направо - з лівої. У вас повинна вийти жовта дуга-смайлик.
5
Пров'яжіть чотири ряди сірої пряжею, потім вивяжіте оченята смайлика: перший ряд - дві жовтих петлі, другий, третій і четвертий - чотири жовтих петлі (по одній виступають ліворуч і праворуч над двома), п'ятий ряд - дві жовтих (рівно над двома в першому ряду). Залиште між "оченятами" відстань у шість сірих петель (по три направо і наліво від центру малюнка).
6
Почніть зменшення петель одночасно з початком виконання малюнка: в 13 ряді від гумки зменшіть 6 петель, провязав разом 3-4, 14-16, 31-32, 59-60, 75-78, 89-90 петлі. У 19 ряду від гумки зменшіть ще 6 петель, провязав разом 3-4, 17-18, 31-32, 61-62,74-75, 88-89 петлі. У 23 ряду збавте 7 петель, провязав разом 3-4, 15-16, 29-30, 44-45, 57-58, 69-70, 80-81 петлі.
7
Почніть формувати денце шапочки в 31 ряді від гумки. Пров'яжіть кожну 6 і 7 петлі лицьового ряду разом, потім зменшуйте, пров'язуючи убавленія в тому ж порядку в кожному особовому ряду (виходять доріжки). Коли залишиться 6 петель, пров'яжіть їх разом і закріпіть нитку. Зшийте шапочку , намочіть і висушіть.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wK3a-52WpC8