Як зшити міцну господарську сумку.

Міцна зручна і містка господарська сумка - це незамінна річ в будинку. Вона не порветься як пластиковий пакет в найнесподіваніший момент і надовго стане вірною супутницею в походах по магазинах. До того ж сумка, пошита з тканини, є екологічною і красивою. Зшити її не складе великих труднощів. При цьому можна вибрати колір і модель, яка підійде до вашого одягу.
Вам знадобиться
  • - тканина на сумку;
  • - липучка;
  • - флізелін (дублерин);
  • - нитки, швейна машина.
Інструкція
1
Підберіть щільний матеріал для сумки. Ви можете купити нову тканину в тон вашому одязі. Це красиво виглядає, коли сумка становить ансамбль з курткою або пальто. Якщо ж витрачатися ви не маєте наміру, переглянете старі речі, з якими вже можна розпрощатися. Головне, щоб матеріал був досить щільний і не сильно осипався.
2
Придумайте і виготовте викрійку. Можете намалювати свою цікаву модель або зробити лекала на основі вже наявного варіанту сумки. Найпростішою у виконанні є прямокутна сумка з накладними кишенями. У викрійці повинно вийти два полотнища сумки, кишеню і ручки. Залежно від моделі сумка може бути з суцільнокроєними або окремими ручками.
3
Викроїте деталі сумки. На тканині крейдою або олівцем обведіть всі приготовані деталі. Викроїте їх з урахуванням припусків на шви. На лицьовій стороні полотнища сумки відзначте крейдою розташування кишені. З прокладки (флізелін, дублерин) виріжете смужки для зміцнення ручок. Із залишків тканини скроїти деталь для застібки довжиною не менше 30 см і шириною близько 6 см.
4
Зміцніть деталі ручок прокладочной тканиною. Приклейте смужку флізеліну праскою. Якщо ви хочете отримати непромокальну сумку , то розкроїте з поліетилену дві деталі полотнища. Поклавши плівку на виворітну частина деталі і акуратно (регулюючи нагрів) пропрасуйте тканину по лицьовій стороні. Розплавилися, поліетилен міцно прилипне до матеріалу. У підсумку внутрішня частина сумки не буде боятися води. Окрему смужку для застібки складіть три рази і прострочіть. До кінців її пришити по квадратику липучки.
5
Заутюжьте припуски кишені на виворітну сторону. Акуратно пристрочите підготовлений кишеню. Складіть полотнища лицьовими сторонами всередину. Між ними вкладіть смужку з липучкою так, щоб вона виявилася з одного краю. Прострочіть деталі на швейній машині. Виверніть сумку . Якщо ручки ви скроїли окремо, то намітьте на тканині місце їх кріплення і пристрочите. Для більшої міцності на ручках зробіть закріпку «хрестом».
Зверніть увагу
Готову сумку можна скласти в рулончик і закріпити смужкою з липучкою. В упакованому варіанті сумка легко поміститься в кишеню.