Як зробити контур малюнка. Як зробити кисть для контура.

Для вишивки гладдю, аплікації або саморобного вітража потрібен контурний малюнок. В наборах для рукоділля деяку кількість малюнків зазвичай є. Однак якщо ви хочете зробити щось оригінальне, намалюйте контур самі. Програма Adobe Photoshop дозволяє це зробити навіть тим, хто не впевнений у своїх художніх здібностях.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з програмою Adobe Photoshop;
  • - вихід в Інтернет;
  • - сканер;
  • - принтер;
  • - туш;
  • - алюмінієва або бронзова пудра;
  • - клей для скла;
  • - калька.
Інструкція
1
Підберіть відповідний малюнок. Відскануйте листівку або фотографію з дозволом 300 dpi. Можна знайти відповідне зображення і в Інтернеті. Сюжет може бути будь-яким, але постарайтеся знайти картинку з не дуже великою кількістю дрібних деталей. Зайві лінії ви потім все одно приберете, але при цьому повинен зберегтися образ того, що ви збираєтеся вишивати або малювати не склі.
2
3
В маленьких прямокутних панельках знайдіть ту, на якій позначені кисті. Активізуйте її. Перетягніть її на верхню панель або залиште там, де вона є. Але в будь-якому випадку проставте параметри. Виберіть круглу жорстку кисть і задайте її розмір. Якщо ви нікуди нічого не перетягували, праворуч від назви панельки є стрілка. Натисніть на неї, і перед вами відкриється віконце, де потрібно проставити розмір. Якщо лінії контура тонкі, виберіть 2 або 3. Там же ви знайдете віконце "Непрозорість". Встановіть 100%.
4
С зображення приберіть непотрібні чорні плями. Зробити це можна різними способами. Найбільш зрозумілий для непосвяченого - знайти в лівому меню, на якому позначені інструменти, виділення. Зазвичай це лівий верхній квадратик. Знайдіть внизу 2 квадратика, які позначають кольору. У вашому випадку це чорний і білий. Білий повинен знаходитися внизу. Виділіть за допомогою миші область, яку ви хочете почистити, і натисніть клавішу "Delete". Дрібніші цятки приберіть за допомогою гумки, який ви теж знайдете на бічній панелі.
5
Домалюйте відсутні лінії за допомогою пензля. Контур малюнка повинен бути суцільним. Нанесіть, якщо потрібно, додаткові лінії - тичинки квітки, камені будиночка і т.д.
6
Визначте, який вам потрібен розмір малюнка. В меню "Файл" виставите опції для друку. Якщо вам потрібен дуже великий малюнок, а принтер дозволяє роздруковувати тільки формат А4, розділіть ваш ескіз на кілька частин. Роздрукуйте кожну частину окремо, на забувши позначити місця для склейки.
Корисна порада
Малюнок для вишивки переведіть на тканину за допомогою копірки, товченої крейди або грифеля. У першому випадку він просто обводиться по контуру. Копірку покладіть барвним шаром на тканину. Для того, щоб перевести малюнок за допомогою крейди або грифеля, наколи його по контуру голкою. Проколи робіть на відстані 3-5 мм один від одного. Якщо ви хочете зробити саморобний вітраж, покладіть малюнок на горизонтальну поверхню і накрийте його склом. До 5 частинам клею по склу додайте 2 частини чорної туші і 5 частин алюмінієвої або бронзової пудри. Клей краще взяти в баночці і такий, який не дуже швидко схоплюється. Це може бути, наприклад, ПВА. Герметик не підійде, а от з рідким склом можна спробувати поекспериментувати. Перемішайте компоненти. Накладайте вийшла фарбу по контуру м'якої художньої пензликом. Лінія має бути випуклою, щоб рідкий лак, яким ви заллєте деталі малюнка, які не перетікав з однієї частини вітража в іншу.