Що таке айкідо.

Східні бойові мистецтва - це не тільки потужні засоби самозахисту, але й цілі релігії зі своїм кодексом, правилами і духовною практикою. Японське мистецтво айкідо має власну глибоку філософію і тренує не тільки тіло, але й свідомість. Воно вчить не вбивати, а зупиняти, перенаправляти противника.
Інструкція
1
Айкідо - це синтез бойових прийомів, філософських і релігійних вигадок. Воно не є древнім бойовим мистецтвом, проте корені її сягають у далеке минуле. Роком заснування айкідо можна вважати 1922, коли О-сенсей («Великий вчитель») Моріхеем Уесіба створив своє вчення на базі декількох традиційних напрямків, таких як бойові практики дзю-дзюцу і кен-дзюцу. Крім того, великий вплив на формування нового напрямку зробило релігійна течія Омото-кьо-ке.
2
Назва «ай-кі-до» походить від об'єднання трьох японських ієрогліфів: Ай - «гармонія», Кі - «духовна енергія», До - «шлях». Уесіба описував айкідо не тільки як мистецтво поєдинку, але і шлях духовного очищення відповідно до законів Всесвіту. Іншими словами, це шлях воїна, мета якого - досягнення гармонії.
3
Людина, що володіє айкідо , називається « айкідо ка». Противник (нападник) в айкідо - «уке».
4
Айкідо - мистецтво рукопашного бою, при якому агресія противника використовується протии нього. Це значить, що майстер айкідо при нападі на нього використовує силу противника, а сам при цьому залишається в рівновазі. Айкидока йде від нападника, а не відповідає агресією на агресію, тим самим змушуючи супротивника зупинитися.
5
Айкідо має свої принципи, допустимі види зброї і систему рангів. Головний принцип айкідо - постійна динаміка руху. Інші принципи - відхід з лінії атаки, дотримання гармонійної дистанції, виведення уке з рівноваги, перехоплення ініціативи, страховка при падінні щоб уникнути травм, використання спеціальної ударної техніки.
6
В айкідо використовуються наступні види зброї: • Довгий меч «Катана» в сучасному айкідо використовується вкрай рідко і лише в навчальних цілях. Виробляється з цинку і не заточується; • Дерев'яний меч «Боккен» використовується для тренувань; • Дерев'яний жердину «Дзе»; • Довгий нож «Танто»; • Короткий меч «Вакидзаси»; • Дерев'яний посох, обшитий металом «Бо»; • Довгий меч із зігнутим клинком «Нагината».
7
Система рангів айкідо складається з учнівських та майстерень ступенів. Учнівська ступінь називаються «кю», зазвичай їх 6, але при навчанні дітей може використовуватися 10. Ранжування кю походить від більшого до меншого (від 6 до 1 кю, від 10 до 1). Майстерня ступінь називаються «дан» і ранжируется від першого до більшого, всього їх 10 (від 1 до 10 Дану).
8
Іспити з айкідо проводиться двічі на рік, а здати іспит на 1 дан можна тільки через рік після отримання 1 кю. 10 дан присуджується тільки видатним майстрам айкідо .
9
В айкідо не проводяться змагань, а практикується ката. Ката - це багаторазове повторення рухів, яке дозволяє тілу зробити їх звичними, вчить контролювати простір і емоції. Ката проводиться між двома партнерами, які в процесі тренування міняються місцями: один нападає, інший захищається і навпаки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PZ5ePquIUGM
Зверніть увагу
У Росії офіційним представником айкідо є Національна Федерація Йосінкан Айкідо Росії.