Як міряти температуру електронним градусником. Як вимірювати базальну температуру в роті під язиком.

Електронні (цифрові) термометри сьогодні користуються великою популярністю. Вони безпечніші, ніж їхні ртутні колеги. Електронні термометри показують результати вимірювання на спеціальному дисплеї, мають звуковий сигнал, автоматично відключаються і не б'ються. Однак вимір температури цими приладами мають свої тонкощі.
Вам знадобиться
  • - електронний (цифровий термометр).
Інструкція
1
Підготуйте термометр до роботи. Для цього протріть прилад вологою серветкою, натисніть на кнопку включення і дочекайтеся, поки датчик відкалібруйте, а на дисплеї замигають символи Lo і C. Враховуйте, що при високій температурі повітря в приміщенні (32 ° С і вище) датчик покаже температуру повітря.
2
Вважається, що оральное вимір температури (в роті) більш точне і швидке. Розташуйте термометр збоку під язиком. Протягом всієї процедури виміру не варто відкривати рот, розмовляти і пересуватися. Час вимірювання складе близько 1 хвилини. Термометр подасть звуковий сигнал, як тільки температура стане підвищуватися менш ніж на десяту частку градуса за 15 секунд. Нормальна температура тіла при такому вимірі становить 36,6-37,1 ° С.
3
Вимірювання температури в пахвовій западині (аксиллярно). Протріть сухою серветкою шкіру (важливо, щоб вона при вимірі була вологою). Покладіть прилад в центр пахвовій ямки. Для більш щільного контакту датчика зі шкірою, притисніть руку до тіла і утримуйте її в цьому положенні до закінчення виміру. Час аксиллярного виміру триває близько 1,5-2 хвилин. Після звукового сигналу потримайте градусник ще деякий час. Пам'ятайте, що температура в пахвовій западині нижче на пів градуса, ніж під язиком.
4
Ректальное вимір. Проводите такий вимір тільки в тому випадку, якщо воно призначене лікарем або інші види вимірів неможливі. Введіть датчик термометра в анальний отвір на 1,5-2 см. Час вимірювання складає 1 хвилину. Нормальними значеннями температури при ректальному способі виміру вважаються 36,9 - 37,4 ° С.
Зверніть увагу
Пам'ятайте про те, що значення температури тіла можуть змінюватися під впливом різних факторів. Так при інтенсивному навантаженні (біг, рухливі ігри) температура може підвищуватися до 37,5 ° С.
Корисна порада
Для зовсім маленьких дітей є спеціальні електронні термометри-соски. Результати вимірювання відображаються в них на дисплеї.
Підвищення температури є тривожним сигналом, що вказує на запальні процеси в організмі або на інфекційне захворювання. Є кілька способів дізнатися температуру , але найточніший результат виходить при ректальному вимірі. Таким чином міряють температуру у маленьких дітей, а також у жінок з діагностичною метою для отримання інформації про стан репродуктивної системи.
Інструкція
1
Використовуйте градусник, призначений для вимірювання ректальної температури. Він відрізняється від звичайного коротким заокругленим кінцем, завдяки яким використання такого термометра буде безпечним і безболісним. Даний градусник підійде і для традиційного виміру температури в пахвовій западині, але в гігієнічних цілях для кожного способу вимірювання температури краще мати окремий термометр.
2
Струсіть показання градусника до позначки 35 градусів. Краще робити це над постіллю, щоб термометр не розбився в разі, якщо він ненароком випаде з рук. Щоб градусник краще ковзав в процесі вимірювання, змастіть його наконечник невеликою кількістю дитячого крему або вазеліном.
3
Покладіть дитину животом до себе на коліна і розсуньте йому сідниці. Якщо ви вимірюєте температуру грудному малюкові, то можна залишити лежати його на спинці, але потрібно буде зігнути ніжки в колінах, щоб забезпечити доступ до анального отвору. Якщо ви вимірюєте температуру собі, зручніше буде робити це, лежачи на боку.
4
Введіть градусник в пряму кишку на глибину не більше 1,5 см. Якщо ви проводите вимір малюкові, потрібно притримувати його сідниці і сам термометр від початку до кінця процедури, щоб уникнути травми. Не залишайте дитину без нагляду протягом усього часу вимірювання.
5
Вимірюйте температуру три хвилини, після чого витягніть градусник із заднього проходу. Якщо ви використовуєте цифровий термометр, виймайте його, як тільки почуєте звуковий сигнал.
6
Оцініть отриманий результат. Нормою вважається показання від 36,5 до 37,5 градусів. Зазвичай розбіжність ректальної температури з температурою в пахвовій западині становить 0,5 градуса.