Як навчитися стенографії. стенографія навчання.

Незважаючи на величезну кількість сучасних способів фіксувати і зберігати інформацію, стенографія поки не вийшла з ужитку. Переваги її перед звичайною записом очевидні: це і швидкість, і можливість записувати текст без скорочень, не кажучи вже про істотної економії паперу. Є в неї й інші плюси. Наприклад, людям, у яких переважає рухова пам'ять, стенографія дозволяє не тільки зафіксувати, але й швидко засвоїти матеріал.
Вам знадобиться
  • - підручник стенографії або комп'ютер з інтернетом;
  • - шкільний зошит в 2 лінійки;
  • - кілька кулькових ручок;
  • - секундомір;
  • - плеєр;
  • - запису мови і пісень.
Інструкція
1
Навчитися стенографувати можна як з викладачем, так і самостійно. Перевага першого способу полягає в тому, що хороший учитель допоможе вам вибрати оптимальну систему і поставить руку. Але викладачі цієї дисципліни зустрічаються зараз не так часто. Якщо вам не вдалося його знайти, почніть займатися самостійно. Виберіть підручник. Це може бути як друковане видання, так і сайт.
2
Виділіть час для занять. Приготуйтеся до того, що вам протягом місяців трьох-чотирьох доведеться займатися кожен день приблизно по три години. Одна година приділяйте теорії, два відведіть на вправи. Навіть якщо ви не можете знайти стільки часу кожен день, не переривайте занять. У дуже завантажені дні потренируйтесь хоча б півгодини.
3
Вивчіть стенографічний алфавіт і з'єднання знаків. Спочатку запам'ятаєте їх візуально. Потім почніть писати. Виконуйте вправи в порядку викладу матеріалу підручника. Не дивуйтеся, що спочатку стенографія ніяких переваг в швидкості не дає. Якраз навпаки, писати на перших порах потрібно дуже повільно і гранично акуратно. Передавайте обриси знаків і їх розмір максимально точно. В іншому випадку у вас можуть виникнути труднощі при розшифровці запису. Не забувайте читати те, що написали.
4
Щодня вправляйтеся в читанні стенографічних записів. Навчання має йти паралельно. Обов'язково читайте і приклади з підручника, і те, що ви самі написали. Відзначайте помилки і корегуйте їх. Звертайте особливу увагу на накреслення тих знаків, які викликали труднощі при читанні.
5
Повторіть правила російської мови, особливо звернувши увагу на склад слова. В стенографії знаки для приставок, коренів, суфіксів і закінчень різняться. Тому необхідно чітко уявляти собі, з якою частиною слова ви маєте справу. Повторіть також утворення складних слів.
6
Навчившись рівно і чітко писати в зошиті для першокласників, переходите на аркуші в лінійку. Намагайтеся точно дотримуватися накреслення, нахил і розмір значків. Освоївши який-небудь елемент, починайте поступово вводити його в свої конспекти. Пишіть швидко, але акуратно.
7
Контролюйте себе за секундоміром. Коли ви переконаєтеся, що вже пишете зі швидкістю 60 символів в хвилину, спробуйте записати слова пісні. Виберіть для початку ту, яка написана в середньому або повільному темпі. Поступово переходите до більш швидким творам. Якщо ви не встигаєте пригадати значок, не зупиняйтеся, а запишіть потрібне місце так, як вам зручніше. З часом ви перестанете замислюватися над тим, як виглядає той чи інший символ. Записавши слова пісні, прослухайте її ще раз і перевірте те, що у вас вийшло.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VfcTHjK94LM