Як підвищити мотивацію дитини.

Основне питання психології - питання про мотивацію. Правильно і стійко сформована, вона дозволяє домагатися вершин і не зупинятися на досягнутому рівні. Про те як підвищити мотивацію дитини, багато батьків замислюються, коли він ще зовсім маленький.
Інструкція
1
У кожного свої схильності і можливості, досліджуйте їх з самого раннього дитинства. Це дозволить точно встановити, якого роду інформація стимулює, активізує дитини і включає його у взаємодію з навколишнім світом. Встановіть його соціонічний тип у фахівця. Типів всього 16 і для кожного з них потрібні окремі рекомендації.
2
Якщо ж можливості звернутися до фахівця немає, подбайте про те, щоб у дитини було якомога більше різноманітного досвіду. Тоді йому легше буде знайти те, що його включає у взаємодію зі світом. Для цього необов'язково вести дитини на заняття різних гуртків, хоча це теж добре. Телевізор дивляться практично всі діти, так що спосіб підходить усім. Поспостерігайте, які фільми і передачі любить ваша дитина і постарайтеся розвинути інтерес. Якщо він любить дивитися про пригоди собаки-поліцейського, купіть йому хорошу енциклопедію про службові собаках. Якщо про красу і моду - знайдіть для нього журнал з модними зачісками. Юному любителю спорту подаруйте маленькі гантелі. Любителю ток-шоу - іграшковий мікрофон, а меломанові - простенький синтезатор. У людини, яка має захоплення і тому - підвищений рівень життєвої енергії, проблеми з мотивацією виникають рідше, ніж у млявого і безініціативного з дитинства.
3
Однак людині для формування високої мотивації недостатньо просто бути включеним у взаємодію зі світом, йому потрібен зворотний зв'язок від світу. У вигляді оцінки умінь. Діти-дошкільнята часто самі буквально напрошуються на оцінку. Здавалося б, треба просто стимулювати дитини похвалами і засуджувати неправильне поводження. Але все не так просто. По-перше, оцінюйте не кожне дію, інакше дитини можна довести до неврозу або зробити оцінним «наркоманом», який без неї кроку ступити не може. По-друге, оцінюйте бути якомога більш об'єктивно, начебто ви її ставите не своєму дитині, а чужому. Якщо ж дитина болісно реагує на критику, потрібно взагалі перестати давати оцінку його поведінці і діям на деякий час.