Як вибрати кабель для проводки.

Якщо ви спантеличені прокладкою електричного кабелю, то зверніть увагу на так званий «м'який» провід. Його легко гнути і пристосовувати під конкретні особливості приміщення.
Інструкція
1
М'який провід складається з безлічі тонких провідників. При з'єднанні їх необхідно добре обжати. Закінчення тонких проводів можна досить просто перетворити на моноліт. Для цього потрібно напрессовать спеціальний наконечник. Тонкі проводки можна навіть спаяти між собою. У кожному разі вам доведеться виконувати додаткову операцію.
2
В даний час існують вироби, які розраховані на коректну фіксацію і надійний затиск м'яких проводів. У даній ситуації вам доведеться займатися вибором розеток і вимикачів. Вони повинні мати підходящі роз'єми.
3
Ви можете придбати моножілу. Кожен провідник складатиметься з єдиною жили. Врахуйте, даний провід набагато гірше гнеться. Саме тому його називають «жорстким». Вкрай не рекомендується його використовувати на ділянках, де можливі часті вигини. Жорсткий провід відмінно підходить для підключення побутових електроприладів. Він проводить струм не гірше «м'якого». Проте у «м'якого» дроти площа поверхні більше. Все це завдяки безлічі тонких провідників, які входять до його складу. Через нього можна пропускати великий струм. Моножіла з даним завданням не завжди справляється. Врахуйте, чим більше струм, тим вище нагрів. Проблеми можуть виникнути тільки з ізоляцією, яка рідко витримує високі температури.
4
Для побутових цілей ви можете використовувати як «м'які», так і «жорсткі» дроти. Проводка обов'язково повинна відповідати навантаженні, яку вона повинна витримати. Якщо вам необхідно живити від електричної мережі побутової електричний прилад або ж інструмент, то ви можете також використовувати провід ПВС. Він містить в собі мідні жили. Провід має ізолюючу ПВХ і загальну оболонку. Вона ж виконана з полівінілхлоридного пластика. Такий провід служить в середньому 10 років.
Силовий кабель представляє собою ізольовані дроти, які укладені в одну або кілька захисних оболонок. Його призначенням є забезпечення надійності та безпеки електропроводки у виробництві та в побуті. Щоб правильно вибрати силовий кабель з численного асортименту, необхідно врахувати певні чинники.
Інструкція
1
Виберіть силовий кабель за матеріалом провідників, які можуть виготовлятися з міді або алюмінію. Мідь має хорошу провідність і менш схильна до корозії. З точки зору протипожежної безпеки мідний кабель також предпочтительней.
2
Розрахуйте загальну потужність навантаження на кабель . Для цього вам потрібно визначити потужності всіх споживачів на подключаемом об'єкті, використовуючи інформацію, зазначену в технічній документації цих приладів.
3
Обчисліть площу перерізів проводу (жили) силового кабелю, виходячи з розрахованої потужності навантаження і сили струму. Просто це зробити за допомогою спеціальних таблиць. Майте на увазі, що при малих значеннях сили струму перетин мідної жили повинно бути не менше 1 мм ?, а алюмінієвої - 2 мм?.
4
Для правильного вибору силового кабелю потрібно орієнтуватися в маркуванні його різних типів. Так, перша буква в ній позначає матеріал провідника (наприклад, «А» - кабель з алюмінію). У маркуванні мідного кабелю буква не проставляється.
5
Визначте по другій букві в маркуванні силового кабелю матеріал ізоляції. Він може бути з гуми (позначається літерою «Р»), з полівінілхлориду (позначається - «В»), з поліетилену - «П». Якщо кабель призначений для прокладки в трубах, в маркуванні присутній буква «Т», а «Г» означає, що кабель є гнучким.
6
Виберіть кабель з необхідною ізоляцією в залежності від умов його прокладки. Так, при необхідності монтажу проводки в вертикальному положенні рекомендується ізоляція з полівінілхлориду (наприклад, АВВГ і ВВГ). Для укладання в умовах підвищеної вологості необхідний провід зі спеціальним захисним покривом і свинцевою оболонкою.
7
Визначте напругу у вашій мережі (220 або 380 В) і кількість використовуваних фаз. Залежно від цього виберіть силовий кабель по кількості знаходяться в ньому провідників. Так, для напруги 220 В і однієї фази необхідно дві-три жили, для напруги 380 В і трьох фаз - три або чотири. Кількість провідників і їх площа перерізу обов'язково проставляються в маркуванні. Так, наприклад, цифри 3х1,5 означають, що кабель трижильний, з перетином кожного провідника 1,5 мм?.
8
Розрахуйте необхідну довжину кабелю. Для цього потрібно знати відстань від місця підключення об'єкта до місця установки споживачів. Підрахуйте кількість кабелю, необхідний для його «оброблення», тобто звільнення від ізоляції для підключення, з розрахунку 1 метр на 1 споживач. Додайте до отриманої цифри 8% на вигини, так як силову проводку потрібно укладати без натягу. У будь-якому випадку, краще купувати кабель з запасом, щоб потім його не нарощувати.