Як знайти площу підлоги.

Перед тим як починати ремонт статі в будинку, необхідно з'ясувати загальну площу, щоб точно розрахувати кількість матеріалу. Нескладна, здавалося б, завдання на ділі може викликати чимало труднощів. Щоб правильно знайти площу статі , вам необхідно знати деякі нюанси вимірювальної науки.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - електронний далекомір;
  • - аркуш паперу й олівець;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Якщо вам потрібна спільна площу квартири або окремої кімнати, просто прочитайте технічний паспорт на квартиру або будинок, там вказано метраж кожного приміщення і загальний метраж квартири.
2
Для вимірювання площі квадратної або прямокутної кімнати візьміть рулетку або електронний далекомір і виміряйте довжину стін. При вимірюванні відстаней далекоміром обов'язково стежте за перпендикулярністю напрямку променя, інакше результати замірів можуть бути перекручені.
3
Потім отриману довжину (в метрах) кімнати помножте на ширину (в метрах). Отримане значення і буде площу ю статі , вона вимірюється в квадратних метрах.
4
Якщо потрібно порахувати площу статі більш складної конструкції, наприклад, п'ятикутною кімнати або кімнати з круглою аркою, схематично накресліть ескіз на аркуші паперу. Потім розділіть складну форму на кілька простих, наприклад, на квадрат і трикутник або прямокутник і півколо. Виміряйте за допомогою рулетки або далекоміра величину всіх сторін одержані фігур (для кола необхідно дізнатися діаметр) і занесіть результати на ваш креслення.
5
Тепер порахуйте площу кожної фігури окремо. Площа прямокутників і квадратів вираховуйте перемножением сторін. Для розрахунку площі круга діаметр розділіть по статі м і зведіть в квадрат (помножте його на самого себе), потім помножте отримане значення на 3,14. Якщо вам потрібна тільки половина кола, розділіть отриману площу по статі м. Щоб розрахувати площу трикутника, знайдіть Р, для цього суму всіх сторін поділіть на 2. Потім розрахуйте число Р (Р-а) (Р-b) (Р-с) та зніміть з нього квадратний корінь. Отримане значення і буде площу ю трикутника. Складіть площі всіх простих фігур, з яких складається ваша кімната.
6
Якщо в підлозі є отвори, люки, поглиблення, басейни, виступи і колони, то їх розмір відніміть з площі статі . Для цього виміряйте окремо площу кожного елемента, відзначте на вашій схемі і відніміть із загального значення.
Корисна порада
Зверніть увагу, що для підрахунку кількості матеріалів іноді недостатньо просто дізнатися площа підлоги. Для дотримання симетричності малюнка покриття, при особливій формі статі необхідний більш складний розрахунок, в результаті якого у вас залишиться багато відходів.