Як підв'язати штори.

Однією з основних найбільш важливих деталей інтер'єру є штори . Але так як при оформленні приміщення, як відомо, все має бути продумано до дрібниць, важливо не тільки те, в якому стилі вони виконані і з якої тканини пошиті, але навіть те, як вони підв'язані.
Інструкція
1
Враховуйте, що зав'язки крім практичного значення мають ще значення декоративно-естетичне. Підберіть необхідний тип, залежно від основного стилю приміщення і від тканини, з якої виконані штори . Так, наприклад, для кімнати в стилі кантрі як зав'язок підійдуть звичайні стрічки, в той час як атласні штори будуть виглядати вишукано, якщо вони будуть підв'язані шнуром з китицями.
2
Не менш важливо й те, що якщо ви підв'язують штори з двох сторін, зав'язки повинні бути дзеркально симетричними один одному. Якщо ж в кімнаті одна цілісна широка штора, її теж можна підв'язати, причому виглядати вона буде не менш ефектно, ніж пара завіс.
3
Не забувайте, що за допомогою підв'язування штор можна істотно змінити форму вікна. Так, якщо вам необхідно подовжити вікно і візуально зробити його більш вузьким, розташовуйте зав'язки високо. Якщо ж ви хочете зробити вікно візуально менше і ширше, підв'язуйте фіранки на висоті 1/3 від підлоги.
4
В залежності від тієї форми, яку ви хочете надати шторі, вам потрібно визначитися з розташуванням зав'язок. Існує три основних варіанти їх позиції. Якщо ви зміщуєте штору досить рідко - можете закріпити зав'язку навколо карниза. У такому випадку вона дозволить зібрати штору в складки, а також підніме над рівнем підлоги її передній край.
5
Щоб підв'язати штору по центру, необхідно встановити за нею гачок для зав'язки. Після закріплення зробіть невеликий напуск на зав'язку і надайте шторі бажану форму. Якщо ваші штори виконані з струмуючого матеріалу, при бажанні можете встановити на різній висоті два або три гачки і, відповідно, підв'язати штору двома-трьома зав'язками, утворивши з неї пишні буфи. Однак найбільш ефектним даний прийом буде в разі оформлення штор довжиною в підлогу.
6
Якщо ви хочете зробити зав'язку в нижній частині штори , то для її закріплення вам необхідно встановити тримач для неї збоку від вікна, приблизно на висоті 1/3 від всієї довжини штори (при обліку, що за вихідну точку ви берете рівень підлоги). Якщо ж будете використовувати шнур з довгими китицями, то місце закріплення зав'язки має розташовуватися вище.
Від речей зроблених власноруч завжди віє непідробним теплом. Ви також можете спробувати зшити невеликий шедевр своїми руками, щоб прикрасити свій будинок. Адже штори - це предмет інтер'єру, який головним чином додає приміщенню затишку.
Вам знадобиться
  • Органза або вуаль, або інша легка тканина, люверси, гачки-тримачі.
Інструкція
1
Потрібно викроїти 2 полотна. Ширина кожного полотна дорівнює 1,5 ширині вікна або стіни, на якій буде висіти штора. Довжина дорівнює висоті від місця установки гачка-утримувача до підлоги, плюс 10 см на обробку країв.
2
Обидва полотна обробіть з трьох сторін якомога більш вузьким швом. Складіть їх разом, обличчям вниз. Підігніть необроблений край і пристрочите підгин. Зверху теж прокладете строчку.
3
Установка люверсів. Розділіть ширину штори рівномірно на кількість люверсів. Розмітьте їх расположеніе.Положіте люверс на зазначене місце і обведіть його крейдою по внутрішній стінці. Далі зробіть хрестоподібний надріз, і виріжте серединку з припуском 0,5-1см. Припуск потрібен для того, щоб люверс щільно сіл на тканину. Потім помістіть одну половинку люверса під полотно, а іншу на нього. Скріпіть обидві половинки. Так само прикріпіть інші люверси.
4
З залишилася тканини дні вільну чотири деталі подхватов. Зшиваємо по дві деталі таким чином: зшиваємо підхоплення, але залишаємо невелику ділянку, щоб вивернути тканину. Вивертаємо. І зашиваємо залишений ділянку потайними стібками.
Зверніть увагу
Зверніть увагу, на те, що ці штори виглядають тільки при прозорою або напівпрозорої тканини. Складки внутрішнього шару повинні просвічувати через зовнішній шар. А люверси і гачки-держателі вибирайте одного кольору.
Корисна порада
Гачки-держателі встановлюються приблизно через 25 см. Якщо відстань буде набагато більше, то штори будуть виглядати неакуратно. Гачки для подхватов кріпите до стіни під першим і останнім гачком на висоті 1-1,2 м від підлоги.