Як навчити дитину ходити в ходунках.

Ходунки можна назвати чи не найбільшим винаходом, значно спрощує життя мами, у якої купа турбот. Коли дитина захоплена ходунками - у жінки з'являється трохи вільного часу, яким вона вільна розпоряджатися на свій розсуд. У той же час і сам малюк перебуває в захваті від того, що у нього з'являється можливість самостійно переміщатися по кімнатах.
Інструкція
1
Починайте привчати дитини до ходункам тільки в тому випадку, якщо він навчився впевнено і тривало сидіти без опори. Ще краще, якщо малюк вже вміє самостійно підніматися на ніжки (не раніше 6 місяців). Це пояснюється тим, що основне навантаження припадає на хребет: якщо він недостатньо зміцнів, використання ходунків може спричинити за собою сколіоз та інші наслідки.
2
Посадіть малюка в ходунки. Зрозуміло, він несразу зрозуміє для чого вони призначені. Тому ви повинні на перших порах трохи допомагати в освоєнні нового "транспорту". Для цього візьміть його ніжки руками і перебирайте ними прямо по підлозі, імітуючи, тим самим, ходьбу.
3
Покладіть недалеко від дитини , сидячого в ходунках, його улюблену або нову для нього іграшку. Він обов'язково зацікавиться і забажає наблизитися, щоб як слід з нею ознайомитися. Якщо ж малюк все одно не рухається з місця - допоможіть йому, пересуваючи ніжки або трохи підштовхуючи ходунки. Але не перестарайтеся з прискоренням, інакше дитина може отримати травму.
4
Потроху відходьте від дитини , сидячого в ходунках, і кличте його до себе. Як тільки він почне наближатися - знову трохи віддаляйтеся. Обов'язково хвалите малюка за успіхи, буде добре, якщо приголубить його, обійміть, чмокнете, коли він, нарешті, подолає відстань між вами.
5
Якщо в будинку є діти постарше, використовуйте з в якості "приманки". Адже вони дуже люблять грати один з одним і ваш малюк буде прагнути підібратися до братика або сестрички якнайближче, щоб взяти участь у захоплюючій грі.
Зверніть увагу
Ходьба в ходунках значно відрізняється від самостійної ходьби. Адже дитині вдається відштовхуватися від опори лише пальчиками ніг, в результаті, він запам'ятовує неправильне положення стопи під час кроку. Крім того, при нормальній ходьбі дитина вчиться утримувати рівновагу, чого не відбувається при використанні ходунків. В останньому випадку малюка утримує передня панель.Ходункі захищають дитину від ударів і падінь, але чи можна назвати це перевагою ?! Адже для малюка досвід падінь життєво важливий. Як інакше він навчиться правильно групуватися або захищатися від травм при падінні. В ходунках дитина не зможе освоїти небезпеки зіткнення з навколишніми предметами, і йому знадобиться на це набагато більше времені.По цим і багатьом іншим причинам дитячі лікарі заперечують необхідність ходунків.
Корисна порада
Дозволяйте дитині бігати в ходунках не частіше, ніж пару раз в день приблизно по 30 хвилин (не більше години на день).
Навчитися ходити діти можуть самостійно, це рано чи пізно відбувається з кожним з них. Однак батьки можуть прискорити цей процес, допомагаючи їм різними методами. Існує безліч способів, але деякими з них користуватися не варто.

Ходунки

Досить поширений спосіб навчити дитину ходити - використовувати ходунки. Дітям вони можуть навіть сподобатися, проте вони ж несуть і чималу загрозу їх здоров'ю. Дуже часто ходунки стають причинами різних травм, з цієї причини вони заборонені в деяких країнах світу. Незважаючи на те, що ходунки призначені для навчання дитини, на ділі вони лише віддаляють той час, коли він почне ходити самостійно. Справа в тому, що перебуваючи в цьому пристрої, дитина пересуває ноги, але при цьому не відчуває на них ваги свого тіла. Таким чином, зв'язок між пересуваннями ніг і переміщенням тіла не встановлюється, дитина просто не усвідомлює її. Якщо ви хочете навчити дитину ходити, постарайтеся не використовувати цей пристрій.

Стрибуни

Стрибуни на відміну від ходунків не мають жорсткого каркаса і дозволяють дитині самостійно відштовхуватися від землі. Однак вони також несуть у собі чимало небезпек. Не використовуйте їх, якщо ваша дитина не навчився тримати свою спину. Це, як правило, відбувається до 7-ми місяців, на більшості ж стрибунців вказується вік близько 3-х місяців. Не звертайте на цей напис уваги, це рекламний трюк виробників. Якщо ви все ж таки вирішите спробувати їх, обмежте час їх використання. Дітям до року рекомендується користуватися ними не більше 10-15 хвилин в день під постійним наглядом батьків.

М'язи спини

М'язи ніг при ходьбі дуже важливі, але найбільш важливими м'язами, які беруть участь в цьому процес, є м'язи спини. Намагайтеся розвивати ці м'язи у дитини. Частіше викладайте дитини на живіт, стимулюйте його до того, щоб він піднімав свою голову. Якщо дитина вже почав сидіти, стимулюйте його до контролю цього положення. Грайте з ним, коли він сидить, наприклад, пропонуйте йому дотягнутися до будь-яких об'єктів в такому положенні. Допоможіть йому встановити, таким чином, контроль над своїми м'язами, це сильно прискорить його навчання ходьбі.

Незалежність

Діти дуже цікаві з народження, вони прагнуть вивчити все, що знаходиться навколо них, заохочуйте їх цікавість. Дозволяйте їм досліджувати все, що вони бачать, говорите з ними про те, що вони роблять. Ці дії не впливають прямо на фізіологію дитини, однак вони виробляють у нього впевненість в собі і бажання досягти певних цілей. Це важливо, щоб він не боявся в наслідок ходити і не переставав це робити після кожного свого падіння.

Босі ноги

Дитина навчиться ходити набагато швидше, якщо він буде робити це без взуття. Дитяче взуття та шкарпетки необхідні, якщо ви виходите на вулицю, однак вдома намагайтеся створити обстановку, при якій дитина зможе грати босоніж. Босими ногами дитина набагато краще почуває поверхні, він не відволікається при цьому на сторонні відчуття, що викликаються носками або взуттям, крім того, його ноги не сковуються, він може контролювати їх рух.

Опора

Коли ваша дитина навчиться вставати, спробуйте дати йому легку опору, яку він зможе штовхати. Це дасть йому відчуття безпеки, він буде вчитися балансувати і, можливо, зробить кілька кроків вперед. Будьте поруч, щоб не дати йому впасти. Такий спосіб навчання буде найбільш природним і правильним, т.к. дитина в такому випадку буде повністю відчувати всі свої рухи.