Як підключити жорсткий диск до DVD-приводу.

Сьогодні найбільш широко використовується інтерфейс підключення пристроїв зберігання інформації, скорочено званий SATA. Це паралельний інтерфейс і тому кожен пристрій підключається до материнської плати окремим кабелем передачі даних. Але і пристроїв з послідовним інтерфейсом IDE/ATA використовується ще досить багато. Кілька таких накопичувачів можуть бути підключені одним кабелем передачі даних («шлейфом»). Якщо пристрій читання оптичних дисків пов'язане з материнською платою таким шлейфом, то до нього можна під'єднати і додатковий жорсткий диск.
Інструкція
1
Завершіть роботу операційної системи і вимкніть комп'ютер. Потім від'єднайте кабель живлення і зніміть з системного блоку бічну панель. Якщо вінчестер, який потрібно підключити шлейфом оптичного приводу, вже встановлений в корпус комп'ютера, то, можливо, буде достатньо зняти тільки одну (ліву) панель. В іншому випадку вам обов'язково треба мати доступ до відсіків всередині корпусу з обох сторін.
2
Переконайтеся, що на IDE-кабель, що йде від оптичного приводу є вільний коннектор для підключення ще одного пристрою. Якщо цей шлейф має тільки по одному такому конектору з кожного кінця, то вам доведеться купити інший, що має три коннектора.
3
Встановіть перемички на корпусах пристрою читання оптичних дисків і вінчестера в положення Slave і Master. Бажано (але не обов'язково), щоб в якості первинного (Master) пристрою використовувався жорсткий диск. Яке саме розташування перемички відповідає установкам Master/Slave повинно бути вказано на корпусах обох пристроїв.
4
Якщо вінчестер вже встановлений в системний блок, то переконаєтеся, що розміщення третього (середнього) коннектора на шлейфі дозволяє підключити його до відповідного роз'єму на корпусі жорсткого диска. IDE-кабель має обмежену довжину, тому, щоб мати можливість під'єднати накопичувачі до материнської плати одним шлейфом вам доведеться підібрати найбільш зручні відсіки і перемістити в них вінчестер і оптичний привід. Зробивши це, вставте коннектори шлейфа в відповідні слоти на корпусах пристроїв і на материнській платі.
5
Підключіть мережевий кабель, включите комп'ютер і зайдіть в настройки BIOS. Якщо при цьому в процесі тестування підключених пристроїв ви отримаєте повідомлення про те, що неправильно позначені Master і Slave, то в настройках BIOS зміните порядок опитування. Якщо зараз першим опитується жорсткий диск, то при наявності такого повідомлення зробіть першим оптичний привід або навпаки. Потім переконайтеся, що вінчестер і пристрій читання оптичних дисків правильно визначаються в BIOS, і встановіть на місце бічні панелі системного блоку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=x8vGFmy2JkQ