Як вибрати якісні шпалери.

Вибираючи шпалери із найширшого асортименту, який пропонують виробники, слід не тільки орієнтуватися на свій смак і матеріальний достаток, а й враховувати певні характеристики кожного виду шпалер. На сьогоднішній день найпоширенішими є паперові, вінілові, флізелінові і натуральні екологічні шпалери .
Інструкція
1
При покупці шпалер ви повинні розуміти, що в різних приміщеннях бажано використовувати різні типи шпалер. Так, в житлових приміщеннях краще віддати перевагу так званим «дихаючим» шпалер, які мають здатність пропускати повітря. А ось «дихав» полотна є прекрасним бар'єром для утворення цвілі.
2
Якщо ви збираєтеся поклеїти шпалери на кухні, в передпокої або ж у місцях великого скупчення людей, слід віддати перевагу шпалерам, стійким до появи плям. Завдяки особливій текстурі з їх поверхні можна з легкістю видалити бруд, не ушкоджуючи при цьому самого матеріалу.
3
Найбільш поширеним і доступним видом шпалер є паперові, які в свою чергу бувають одношарові (сімплексні) і двошарові (дуплекс). Незаперечним плюсом паперових шпалер є їх дешевизна, екологічність (за умови використання якісних барвників). Мінуси - низька міцність, вигоряння під дією сонячного світла, недовговічність. При покупці паперових шпалер зверніть увагу на вагу рулону: чим менше він важить, тим, відповідно, буде нижчою міцність полотна.
4
Вінілові шпалери бувають як на паперовій, так і на флізеліновій основі. Покриття може бути різним по щільності і по своїй фактурі (рельєфне і гладке). Такі шпалери значно щільніше і міцніше паперових, а тому відмінно приховують невеликі дефекти стін. До того ж вони не вигоряють на сонці, стійкі до утворення на них грибка і цвілі. Однак вони досить дорогі і не володіють здатністю «дихати». Вінілові шпалери стануть відмінним рішенням для приміщень з підвищеною вологістю і високою ймовірністю сильного забруднення: коридор, кухня, ванна кімната.
5
Бамбукові шпалери складаються з вінілового шару, який наноситься на флизелиновій основу. Такі шпалери дуже легко клеяться і знімаються зі стін, їх можна до семи раз фарбувати акрилової, латексної водоемульсійною фарбою. Вони дуже міцні і прослужать максимально довго. За допомогою флізелінових шпалер можна з легкістю приховати різні дефекти стін. До того ж вони пожежобезпечні і з часом не «набухають». Єдиним недоліком є їх висока ціна.
6
Ценителям високої екологічності слід звернути свою увагу на натуральні шпалери , які виготовляються з очерету, бамбука, джуту. Завдяки природним матеріалам значно поліпшується мікроклімат в приміщенні, оптимально розподіляється вологість, поліпшується повітрообмін. Однак такі шпалери через складність їх виготовлення досить дорогі і краще довірити їх поклейку досвідченим майстрам.