Як здійснювати запуск холодного двигуна.

Для надійного і безпечного пуску двигуна в холодну пору існують спеціальні додаткові пристрої, що полегшують процес. А як правильно здійснювати запуск холодного двигуна без додаткових пристосувань?
Інструкція
1
Щоб провести пуск карбюраторного двигуна при температурі навколишнього повітря до - 15оС., Дійте за наступним алгоритмом. 1. Якщо автомобіль не експлуатувався більше 2-х діб, заповніть бензином камеру поплавця карбюратора. Для цього 8-10 разів натисніть на важіль ручної підкачки палива. При цьому ви повинні відчувати деякий опір, яке говорить про те, що паливо надходить. 2. Поставте важіль перемикання коробки передач у нейтральне положення. 3. Повітряну заслінку закрийте, витягнувши рукоятку повністю на себя.4. Вичавте педаль зчеплення - це полегшить прокрутку стартером колінчастого вала.5. Включайте стартер, повернувши ключ запалювання в друге положеніе.6. Якщо двигун не починає працювати протягом 10 секунд, ключ запалювання отпустіте.7. Дайте акумуляторної батареї відпочити протягом 20-30 секунд і повторіть пуск.
2
При температурі повітря нижче-25оС моторне масло густіє, в результаті значно збільшується опір обертанню колінчастого вала. В камері згоряння порушуються умови сумішоутворення повітря і бензину. Випаровування і розпорошення палива погіршується. Ємність акумуляторної батареї на морозі зменшується. Це відбивається на її пускових властивостях, так як помітно слабшає енергія свічки запалювання.
3
У зв'язку з цим застосовуйте такі додаткові заходи, які забезпечать вам пуск двигуна в морозних умовах: -використовуйте спеціальні зимові або всесезонні сорти масел; -убірайте на ніч акумулятор в тепле помещеніе.Еслі НЕ сподіваєтеся на потужність вашої АКБ, використовуйте в допомогу їй другий акумулятор, підключений паралельно основному спеціальними шинами або проводами достатнього сеченія.Соблюдая вищевказану послідовність пуску, безпосередньо перед включенням стартера обов'язково натисніть 2-3 рази на педаль газу.
Зверніть увагу
Прогрев двигун на місці до температури 40оС, починайте рух на малих обертах. Двигун швидше увійде в режим.
Корисна порада
Якщо акумулятор не прибиралося на ніч в тепле приміщення, перед пуском двигуна "розбудіть" його. Для цього, включивши запалювання, увімкніть дальнє світло фар на 6-8 секунд.
Запуск холодного двигуна в зимовий час року суворе випробування не тільки для автолюбителів, а й для професіоналів. Морозним ранком однаково важко всім. І підтримка один одного в середовищі автомобілістів в цей період особливо важлива.
Вам знадобиться
  • - кабелі-прикуриватели,
  • - кмітливість.
Інструкція
1
Спосіб запуску різних типів двигунів і машин дещо відрізняється. Наприклад, дизельний мотор вантажних автомобілів ЗІЛ, КАМАЗ або МАЗ запустити набагато простіше, ніж легкові, з аналогічною силовою установкою.
2
По-перше, на вантажівках електрообладнання розраховане на 24 вольта, і проблем з відмовою стартера практично не існує. Для перерахованих машин важливо, щоб паливо було в рідкому стані, і в разі утрудненого запуску мотора з повітряочищувача знімається кришка і з нього витягується фільтруючий елемент. Після чого до воздухозаборнику необхідно піднести палаючий факел (на дріт намотується дрантя, облита паливом, і підпалюється), а помічникові в цей момент потрібно включити стартер. Даний спосіб пуску двигуна вважається одним з безвідмовних, але для легкового транспорту він непридатний через велику кількість пластикових деталей усмоктувального тракту.
3
Легковий транспорт оснащений двенадцатівольтових електричним устаткуванням. І природно він програє по надійності запуску холодного двигуна вантажним машинам. В даному випадку в морозний ранок в автомобілі з дизельним мотором включається запалювання і вичікують момент, коли згасне індикатор включення свічок підігріву. Після чого перераховані вище дії повторюються ще двічі, і тільки потім здійснюється спроба першого пуску. Якщо двигун вперто відмовляється заводитися, то у всмоктуючий колектор, проколів медичним шприцом будь гумове з'єднання, подається один кубик ефіру.
4
В даному випадку будь двигун заведеться, не дивлячись ні на що, аби тільки стартеру вистачило енергії як слід розкрутити колінвал. Але робота мотора на ефірі буде вкрай нестійкою доти, поки не почне функціонувати штатна система харчування, так що для переживань з приводу перебоїв - особливих причин немає.
Корисна порада
Взимку возите в багажнику кабелі-прикуриватели, можливо, вони вас виручать у важку хвилину.