Як пофарбувати бетон.

Сірі бетонні стіни і підлоги хоч і надійні, але дуже нудні, і немає нічого дивного в тому, що ви вирішили пофарбувати бетон. Наскільки цікавіше стане інтер'єр приміщення або заміського ділянки, якщо бетонні елементи стануть яскравими і красивими. Сьогодні існує декілька способів фарбування бетону, від вибору залежатиме не тільки довговічність і якість покриття, але і кінцева вартість робіт.
Вам знадобиться
 • - грунтовка і фарба для бетону;
 • - готові кольорові просочення для захисту бетону;
 • - прозорі основи та пігменти;
 • - білий цемент, промитий річковий пісок, вода, пігменти.
Інструкція
1
Наскільки можливо, очистіть бетонну поверхню від масляних, жирних плям, від бруду і т.д. Потім нанесіть шар грунтовки і дочекайтеся повного висихання. Підберіть спеціальну фарбу по бетону і нанесіть її валиком або пензлем на бетон. Якщо є можливість, скористайтеся механічними насосами для розпилення фарби, при цьому ефективність робіт зросте в кілька разів.
2
Щоб покриття служило довше, замість фарби використовуйте готові просочення для захисту бетону - лаки, гідрофобізатори і т.д. Такі склади проникають глибоко в структуру і створюють надійний декоративно-захисний шар. Вибирайте просочення по глибині проникнення і по вологостійкості після висихання. Чим більш волого-і морозостійкий ви підберете склад, тим довше не зітреться і не вицвіте верхній шар. Перед протруєнням обов'язково ретельно очистіть поверхню від плям масла, старої фарби та інших плям, обробіть її скребком і шліфувальним кругом, промийте водою.
3
Виробники випускають такі Глубокопроникающая просочення різних кольорів, але ви можете самі зробити потрібний колір. Для цього купите прозору основу-носій і потрібний пігмент. Якщо вам необхідний особливий відтінок, перемішуйте різні пігменти до створення потрібного кольору. Ретельно перемішайте суміш і нанесіть на очищене бетонне виріб.
4
Якщо стіна або підлога поки в проекті, окрасьте бетон прямо на стадії виготовлення - цей спосіб самий надійний і забезпечить довговічну яскраву поверхню виробу. Для цього візьміть білий цемент, промитий річковий пісок без домішки глини, воду (бажано м'яку, з невеликою кількістю карбонатів). Змішайте необхідні компоненти в бетономішалці і додайте пігменти, причому чим менше ви візьмете води, тим інтенсивніше буде колір. Врахуйте, що іноді дорогі імпортні пігменти можуть виявитися економічніше дешевих, оскільки потрібні в набагато меншій кількості.
5
Щоб колір пофарбованого бетону був більш інтенсивним, не піддавайте кольоровий бетон пропарюванню або нагріванню, після виготовлення виробу накрийте його плівкою до повного висихання та твердіння. Якщо колір вийшов не дуже яскравим, можете додатково пофарбувати поверхню фарбою цього ж або іншого кольору, надавши виробу многоцветность.
Кислотні барвники перетворюють звичайний бетон в красиву поверхню. У його порах в результаті хімічної реакції утворюються відкладення унікальних квітів. Крім того, барвники здатні протравливать бетонні поверхні, видаляючи цементне молочко.
Вам знадобиться
 • - захисні окуляри;
 • - гумові рукавички;
 • - стара одяг;
 • - поліетиленова плівка;
 • - малярний скотч ;
 • - кисті-губки;
 • - лоток для фарби;
 • - розчинник;
 • - харчова сода;
 • - пульверизатор;
 • - губка.
Інструкція
1
Підберіть один або кілька барвників потрібних кольорів. Ви можете варіювати колір, змішуючи різні барвники або наносячи їх у кілька шарів. Так як кислотний барвник не забарвлює камінь, колір на бетоні з додаванням каменю може вийти нерівномірним.
2
Капітально очистіть стіну і обробіть її розчинником. Пам'ятайте, що будь-які залишки клею, лаку, фарби або грунтовки приведуть до нерівномірності фарбування.
3
Якщо ви фарбуєте бетон всередині приміщення, пам'ятайте, що вам належить працювати з кислотою, здатної при контакті з будь-якою поверхнею пошкодити її. Тому захистіть підлогу, меблі, дерев'яні предмети. Надіньте рукавички, окуляри, старий одяг, щоб барвник не викликав подразнення очей і шкіри.
4
Рідкий або желеподібний кислотний барвник, що нагадує за консистенцією густу сметану, невеликими порціями наливайте в лоток і пензлем - губкою або звичайною губкою наносите на бетонну поверхню. Желеподібним барвником дуже зручно покривати вертикальні поверхні з бетону, оскільки в такій формі він не стікає і не розбризкується.
5
Якщо бетонну поверхню потрібно зробити однотонною, покрийте її рівним шаром барвника. Працюючи з барвниками різних кольорів, наносите їх так, щоб вийшов задуманий малюнок.
6
Дайте барвнику час закріпитися. Воно зазвичай становить від 2 до 8 годин 90 (уточніть в інструкції на упаковці). Якщо фарбується поверхня знаходиться на відкритому повітрі, захистіть її від можливих опадів. Після просихання барвника на поверхні бетону іноді утворюється білий наліт. Це нормальне явище.
7
Для нейтралізації барвника використовуйте розчин харчової соди. Приготуйте його, взявши 1-2 столових ложки соди на 4 л води. За допомогою пульверизатора нанесіть розчин на пофарбовану поверхню. Щоб він не стікав на підлогу в приміщенні і не пошкодив його, видаляйте надлишки губкою.
8
Після нейтралізації ретельно вимийте поверхню чистою водою. Дайте бетону висохнути протягом доби. Потім в декілька шарів за допомогою губки нанесіть захисне покриття. Перед нанесенням чергового шару дайте просохнути попередньому.