Як поставити спринцівку. Як спринцовку прокип'ятити.

Спринцовка - це медичний інструмент, що використовується для постановки клізми, очищення, промивання та лікування кишечника. Спринцівку використовують і для іригації піхви в гігієнічних і лікувальних цілях.
Інструкція
1
Виберіть в аптеці спринцовку залежно від того, в яких цілях ви збираєтеся її використовувати, який поріг вашої чутливості (використання спринцівки з м'яким наконечником менш болісно), який обсяг води або лікарського розчину ви збираєтеся використовувати. Для промивання піхви краще придбати спеціальну іригаційну спринцівку.
2
Перевірте, чи немає у спринцівки різкого запаху, невластивого матеріалу, з якого вона зроблена. Нерідко виробники, бажаючи замаскувати неприємний запах від неякісної сировини, додають в нього різного роду ароматизатори, що може викликати алергію або порушення міклофлори кишечника або піхви. Подивіться, чи немає напливів на поверхні спринцівки і задирок в її центральній частині (більше 1 мм). Якщо є, відмовтеся від покупки такого виробу. М'який наконечник не повинен бути занадто гнучким, так як це може привести до травмування тканин або ускладнити процедуру.
3
Приготуйте теплу кип'ячену воду, відвар або лікарський засіб для спринцювання прямої і товстої кишки. Прокип'ятіть наконечник і надіньте його на спринцовку, після чого занурте її в рідину. Стисніть грушу спринцівки і наберіть стільки води, відвару або розчину ліки, скільки вам необхідно. Ляжте на лівий або правий бік (залежно від того, правша ви чи лівша) або на спину, підігніть коліна. Візьміть спринцовку, піднесіть її до заднього проходу і акуратно введіть її наконечник. Злегка натискаючи на грушу, потихеньку впорскують рідину протягом декількох хвилин. Дихайте глибше, щоб зняти напругу. Після цієї процедури постарайтеся уникати різких рухів.
4
Для промивання піхви підготуйте спеціальну іригаційну спринцівку. Якщо ви вирішили скористатися звичайною спринцівкою, що не застосовуйте для промивання кишечника і піхви один і той же наконечник. Прокип'ятіть наконечник протягом 5-ти хвилин. Приготуйте розчин ліки (це може бути і сперміцидний препарат) або теплу кип'ячену воду. Візьміть спринцовку, надіньте на неї наконечник, помістіть її в рідину. Стисніть грушу і наберіть стільки рідини, скільки необхідно. Ляжте в ванну на спину, поставивши ноги на бортики, або нахиліться над унітазом. Піднесіть спринцовку до піхви і обережно введіть наконечник. Максимально розслабтеся, щоб рідина не надходила в піхву під великим тиском і не досягла матки. Протягом декількох хвилин потроху впорскують рідину. Після процедури постарайтеся якийсь час не напружуватися при ходьбі.