Як побудувати сходи самостійно. Як обшити двері деревом.

Досить часто в приватних будинках можна зустріти гарні сходи. Деякі люди набувають готові конструкції в магазинах, а деякі - роблять їх самостійно. При виготовленні сходів обов'язково потрібно мати теоретичні знання.
Інструкція
1
Для початку визначте тип сходів. У цьому питанні потрібно задуматися також про інтенсивність її експлуатації. Сходи повинна бути в першу чергу зручним і безпечним. Її місце розташування може бути одним з вирішальних факторів при виборі типу. Якщо ви вирішили розташувати драбину у великій холі або ж вестибюлі, то вкрай не рекомендується використовувати напівперевертня і гвинтовий тип. Справа в тому, що видимі з боку входу в будинок нижні поверхні не будуть прикрашати приміщення. Скошена і похила поверхня погіршує просторове сприйняття інтер'єру приміщення. Сходи, яка знаходиться в холі або вестибюлі повинна бути звернена до входу тільки своїм переднім фасадом або бічним.
2
Не потрібно забувати і про естетичні якості. Ті сходи, які мають відкриті ступеня, в більшості випадків програють за своїм виглядом сходах з закритими ступенями. Зовнішній вигляд сходів обов'язково повинен поєднуватися з інтер'єром та екстер'єром будинку. Це один з факторів, який впливає не тільки на вибір типу сходів, але також і на естетичний престиж будинку в цілому.
3
Особливу увагу приділіть вибору матеріалу для роботи. Сходи розташована зовні будинку буде постійно піддаватися жорстким випробуванням. На неї буде постійно чинити сильний вплив погода. Для підвалів і неопалюваних приміщень також слід робити сходи з матеріалів, які стійкі до підвищеної вологості і коливань температур. Врахуйте, волога здатна створити слизьку плівку на сходах. В даному випадку краще відмовитися від конструкцій, які мають поліровані поверхні проступів.
4
Найпростішими у виготовленні є одномаршові прямі сходи. Найскладнішими ж є одномаршові кругові і гвинтові. Міжповерхового драбину рекомендується робити з дерева. Зовнішню ж драбину найкраще викладати з цегли, бетонних плит.
Сходи не тільки забезпечує доступ на верхні поверхи будівлі, але і є невід'ємною частиною дизайнерського проекту приміщення. Крім виконання своїх основних функцій, гвинтові сходи може стати окрасою будь-якого інтер'єру. Легка ажурна спиралевидная конструкція займає мінімум місця. На жаль, готові сходові конструкції коштують досить дорого. Але не варто відразу відмовлятися від цієї ідеї - можна побудувати кручені драбину самостійно.
Вам знадобиться
  • - металева труба діаметром 50-60 мм;
  • - дерев'яний брус;
  • - дошка;
  • - шурупи;
  • - дриль;
  • - шуруповерт;
  • - анкерні болти.
Інструкція
1
Проведіть необхідні розрахунки. Для обчислення необхідної кількості ступенів розділіть висоту сходового отвору на висоту ступенів. При розрахунках слід враховувати, що гвинтові сходи повинна мати не менше 12 ступенів висотою 18 см. Сходи гвинтових сходів мають клиноподібну форму. Мінімальна довжина щабля повинна становити 80 см, ширина вузького краю ступеня - 10 см. Рекомендована висота огорожі сходового отвору - 90 см. Остання щабель сходів повинна збігатися з рівнем підлоги наступного поверху.
2
Підготуйте необхідні деталі лестніциВибор матеріалів для виготовлення та декоративного оздоблення сходів залежить виключно від ваших уподобань і дизайну приміщення. Для виготовлення ступенів сходів найкраще підходять такі породи дерева як дуб або бук. Втулки, поручні і балясина можна зробити як дерев'яними, так і металевими. На широкому краї ступені повинні бути вирізані отвори під перила. На вузькому краї - отвір під стійку.
3
При наявності деревообробного та токарного верстата всі необхідні деталі можна виготовити самостійно. Якщо ж у вас немає необхідного обладнання - замовте їх у столярній майстерні або придбайте в магазині будівельних матеріалів.
4
Змонтуйте стійку сходи. Для цього прикріпіть металеву трубу до підлоги за допомогою анкерних болтів. Ще більш надійний варіант - забетонувати стійку в підлогу на розтяжках.
5
Одягніть на стійку сходи втулку, збігається з діаметру із зовнішнім діаметром стійки. Потім надіньте металеву шайбу і саму щабель.
6
Пропустіть балясину через отвір, вирізаний у широкої частини ступені і з'єднайте її з щаблем за допомогою фланця. Між ступенями над балясиною слід одягати втулку з шайбою. Зберіть і закріпіть аналогічним чином всю сходову конструкцію.
7
Прикріпіть перила до балясин. Надіньте на стійку втулку і закріпіть декоративну гайку.