Як дізнатися різницю у часі. Як за часом дізнатися місто.

Наявність різних часових поясів, навіть всередині однієї держави, здатне внести труднощі. А для людей, які збираються на відпочинок або у відрядження, визначення різниці у часі є одним з найважливіших завдань.
Інструкція
1
Перший варіант полягає у самостійному розрахунку різниці в часі, використовуючи список часових поясів і міст. В цьому випадку необхідно визначити часовий пояс кожного з міст, після чого з більшого значення відняти менше. Прикладом інтернет-ресурсу, за допомогою якого можна це зробити, є http://www.timezone.ru/. Також зауважте, що існує міжнародне позначення часових поясів (UTC) і російське, де за нуль береться московський час.
2
Інший варіант полягає у визначенні різниці в часі за допомогою спеціальних сервісів, що виконують всю роботу за вас. Одним з найпопулярніших є «Яндекс.Время». Запустіть інтернет-браузер і перейдіть за адресою http://time.yandex.ru/. За замовчуванням буде відображатися ваше місто, а також основні біржові центри світу. Щоб видалити якийсь із них, наведіть на нього курсор миші, клікніть по з'явилася піктограмі шестерінки і виберіть видалити.
3
Щоб додати необхідний місто, клікніть по кнопці «Додати годинник». Починайте вводити в поле назву, після чого виберіть необхідний пункт зі списку. На сторінці з'явиться годинник, відображають час вибраного міста. Якщо потрібно додати ще один пункт, виконайте ті ж самі дії.
4
Далі самостійно визначте різницю в часі по що відображаються годинах, або наведіть курсор миші на один з міст і клікніть по контуру прапорця з спливаючим текстом «Я тут». Після цього над іншими годинами відобразиться різниця в часі з визначеного міста.
5
Іншим популярним сервісом є Time.Is. Перейдіть в інтернет-браузері за посиланням http://time.is/compare. Введіть в поле «Місце 1» назва першого міста. В поле «Інші місця або часові пояси» введіть назву міста, різницю в часі з яким необхідно дізнатися. Клікніть по кнопці «Порівняти час» і ознайомтеся з результатами.
У всіх країна світу час обчислюється в однакових одиницях виміру. Це роки, місяці, тижні, добу, години, хвилини і секунди. У кожній країні в залежності від того, в якому часовому поясі вона знаходиться, мається поясний і місцевий час, а в деяких країнах СНД ще й літнє, і декретний час. Різниця в часі між поясами дорівнює різниці між номерами часових поясів.
Вам знадобиться
  • - таблиця Грінвіча;
  • - комп'ютер з доступом до інтернету.
Інструкція
1
Зайдіть в інтернет на сайт http://time.yandex.ru/. Ця служба дає можливість дізнатися точний час в найбільших містах світу. Окрім міста, в якому ви перебуваєте, «Яндекс.время» за замовчуванням показує циферблати найбільших біржових столиць - Лондона, Нью-Йорка і Токіо. Через спадаючий список виберіть будь-які інші міста, що знаходяться як на території Російської Федерації, так і далеко за її межами. Даний сервіс дозволяє швидко і легко розрахувати різницю в часі між будь-якими двома населеними пунктами. Для цього виберіть назви двох міст і клацніть кнопку «Знайти різницю ». Користувачі сервісу можуть знайти всі потрібні публікації та коментарі, зроблені блогерами з певного регіону, міста або країни.
2
Скористайтеся таблицею світового часу за Гринвічем (http://www.kakras.ru/doc/time-zone.html). Середній час за Гринвічем (Greenwich Mean Time, GMT) - це час меридіана, що проходить через місце розташування грінвічській обсерваторії (біля Лондона).
3
Раніше GMT вважалося точкою відліку часу, тому що час в інших часових поясах відміряють від нульового меридіана (грінвічського). Зараз GMT замінено універсальним координованим часом (UTC), яке називають всесвітнім часом. Однак при реферування часу, коли важливий саме часовий пояс (наприклад, при пошуку матеріалів в Інтернеті), час зазвичай вказується в форматі GMT.
4
Знайдіть у таблиці годинних поясів необхідний вам місто або обласний центр. Навпаки назви міста є число, яке вам потрібно запам'ятати або записати.
5
Перейдіть до таблиці №3. В ній конкретно вказано відхилення часового поясу від Гринвічем меридіана. Це відхилення і є різниця з Гринвічем. Друга таблиця призначена для коригування даних третьої таблиці по переходу на зимовий і літній час, переведення стрілок, скасування та вводу декретного часу.