Як утеплити скатний дах.

Укладання теплоізоляції при влаштуванні скатної даху не тільки допомагає захистити будинок від природних впливів, але і зберегти тепло в його приміщеннях. Можна без особливих витрат зробити холодний горище додатковим простором, придатним для комфортного житла.
Вам знадобиться
  • - утеплювач;
  • - пароізоляція;
  • - вагонка або фанера;
  • - рейка для обрешітки;
  • - кріпильний матеріал ;
  • - будівельні ножиці;
  • - лінійка.
Інструкція
1
Утепліть дах зсередини за допомогою теплоізоляційного матеріалу. Горищне простір створює повітряний бар'єр між покрівлею і житловим приміщенням, але в холоди цього недостатньо - будинок охолоне через щілини у вікнах і дверях, через тонкі стіни і дах . Щоб зменшити втрати тепла через покрівлю, укладіть матеріал між кроквами і поверх обрешітки. Якщо на похилому даху маються фронтони, вікна та прорізи - їх теж потрібно утеплювати.
2
Розкроїте утеплювач за розмірами, відповідним до відстані між направляючими брусками від коника і підстави даху. Встановіть підготовлені плити в розпір між брусками. Змонтуйте поверх грати з тонких рейок, щоб зафіксувати матеріал. Зміцніть на неї пароізоляцію, щоб нижній шар покрівлі та утеплювач не промокали від конденсату. Зашийте все фанерою або вагонкою і приступайте до чистової обробки. Такі вимоги пред'являються до горищним приміщенням, призначеним для житла. Роботу проводите без перерви, щоб швидко ізолювати весь простір від зовнішнього повітря. Утепливши скатну дах , ви не тільки зменшите витрати на опалення, але і збільшите житлову площу будинку.
3
Незалежно від розмірів приміщення, матеріал повинен мати низьку теплопровідність, бути негорючим і екологічно чистим. Придбайте для скатної покрівлі легкий утеплювач з базальтової вати або штапельного волокна. Він не отсиревает, не злежується з часом, добре зберігає тепло і не виділяє при цьому шкідливих речовин. Крім того, мінеральна вата відноситься до класу негорючих матеріалів. Утеплювач буває у вигляді рулонів і у вигляді плит. Для теплоізоляції скатних дахів використовуйте мінераловатні плити товщиною 50-150 мм.
Зверніть увагу
Якщо не було можливості одразу утеплити покрівлю при будівництві або ви з запізненням прийняли рішення це зробити, усуньте спочатку всі дефекти покриття. В експлуатується будинку можливе укладання теплоізоляції тільки між кроквами і по підлозі. Ретельніше ущільнюйте місця зіткнення утеплювача з кроквами.
Корисна порада
розкроювати утеплювач так, щоб його розмір відповідав кроку брусків між підставою даху і коником, але з невеликим запасом для ущільнення в місцях стиків.