Як зробити причіп на авто. Як зробити саморобний причіп для човна до авто.

Причіп для автомобіля дуже зручний при транспортуванні великих вантажів і просто необхідний при перевезенні різних речей і матеріалів. Найчастіше причіп коштує велику суму грошей, однак його можна зробити самостійно. Достатньо лише мати уявлення про його устрій і правильно підібрати потрібні матеріали.
Інструкція
1
Спочатку створіть раму для причепа разом з дишлом. Для цього можна скористатися трубами. Дишло можна зробити з труби більшого діаметру і скласти з трьох частин: тягове-зчіпний пристрій, подовжувач і дишла, посилені підкосами. Фланці приварюються до вставок, які створюються для нормального повернення і осьових зсувів. Дана конструкція фіксується болтами розміром М12.
2
До рами виготовте задній бампер, який може висуватися і повинен бути оснащений всім світлотехнічним обладнанням, відповідно до вимог ДАІ. Не забудьте про панелі для кріплення номера. Телескопічні направляючі висувного бампера можна зробити за допомогою поздовжніх балок рами і закріпити всю конструкцію болтами М6.
3
Як лонжеронів скористайтеся трубами з прямокутним перерізом 60x30 міліметрів. Решта складових можна виготовити з квадратної труби.
4
Колісний міст складається з трубчастої осі, на яку необхідно туго посадити цапфи. Через роликові однорядні підшипники конічної форми можна одягати маточини коліс. Вузли підшипників повинні бути захищені пильовиками. Сам міст підвісьте до поздовжніх балках рами, скористайтеся Пятилистной ресорами від «Москвича». Також від нього підійдуть і колеса. Амортизатори завжди повинні мати невеликий нахил вперед з урахуванням зміни кута взаємного розташування щодо ресори і його пальців.
5
Дишель необхідно робити двопроменева і виготовляти з тієї ж труби, з якої були зроблені лонжерони. Приварите кінці дишла до передніх лонжеронів з нахлестом.
6
Підключіть всі ліхтарі габаритних вогнів, поворотники і стоп-сигнали до електричної частини авто за допомогою дротів.
Зверніть увагу
Подивіться основні схеми серійних причепів перед тим, як почати самостійне конструювання. Ознайомтесь з вимогами ДАІ, що стосуються причепів. Найбільш дешевою і ефективною конструкцією стає саме зварна рама з круглих сталевих труб і ресорної підвіскою для моста з гідроамортизаторами, які виконують роль гасителей всіх поперечних коливань.
Корисна порада
Борта кузова також зробіть відкидними, якщо ви плануєте перевозити довгі предмети.
Багато власників автомобілів стикаються з проблемою транспортування човнів. Дане питання може бути вирішене за наявності причепа , який можна виготовити самостійно, але дотримуючись існуючі вимоги, щоб не виникло неприємностей при реєстрації.
Інструкція
1
При виготовленні причепа використовуйте тільки заводські деталі. По ширині причіп повинен бути не більше 2,5 м, а по довжині - не більше 7,5 метрів.
2
Гальма потрібно встановіть на одну або обидві осі. На кожну деталь, використану при складанні причепа , має бути відповідний документ, що підтверджує їх походження. Це пов'язано із забезпеченням безпеки на дорозі.
3
За основу візьміть конструкцію зі зварної рамою, виготовленої з круглих тонкостінних сталевих труб, і ресорної підвіскою моста з додатковими гідроамортизаторами, які виконують функції гасителей поперечних коливань. Зробіть детальний креслення і закупите всі необхідні матеріали.
4
Зваріть раму з дишлом з труб. Дишло виконайте з труби більшого діаметру. Цей елемент повинен складатися з трьох частин: подовжувача, використовуваного при транспортуванні човни; стандартного тягово-зчіпного пристрою, і самого дишла, посиленого підкосами.
5
За геометрії сполучні фланці повинні бути повністю ідентичні фланця зчіпного пристрою. Приварите їх до вставок, які фіксуються в трубах двома болтами, захищаючи від осьових переміщень і провертання.
6
На задній частині рами сконструюйте висувається бампер зі світлотехнічним обладнанням, а також встановіть панель для кріплення номерного знака. При транспортуванні човни бампер виходить за транцевую дошку і прекрасно видний водіям, що рухаються позаду. Телескопічні направляючі бампера кріпляться болтами в поздовжніх балках рами.
7
Човен встановлюватиметься на причіп на носові ложементи, які розташовані на подовжувачі дишла, що кріпляться легкознімними замками до задньої і передньої поперечних балок рами. Кузов з'єднується з рамою за тим же принципом. Додатково човен притягається до ложементі за допомогою спеціальних ременів.
8
Колісний міст представлений у вигляді трубчастої осі, в яку міцно посаджені цапфи. На них надіті маточини коліс через роликові однорядні конічні підшипники двох типорозмірів. Пильовики захищають підшипникові вузли з обох сторін. Міст підвішений до поздовжніх балках рами за допомогою Пятилистной ресор.
9
Осі мостів при переміщенні важких вантажів розміщені над ресорами для зменшення висоти центру ваги і стійкості причепа . Амортизатор повинен мати невеликий нахил вперед, щоб знизити і не допустити поломку штока.
10
Кузов являє собою каркас зі стояками з труб прямокутного перерізу, які обшиті дюралюмінієвими листами.