Як зробити сушильну камеру для деревини. Як правильно зробити вентиляцію в сушильній камері.

Немає жодного деревообробного підприємства або компанії, які зможуть обійтися без сушки деревини . Для того щоб запобігти появі різних дефектів, використовується спеціальна технологія сушки дерева в сушильних камерах. Якщо ви хочете самостійно займатися виготовленням виробів з дерева, вам також буде потрібно сушильна камера. Як же її правильно виготовити?
Вам знадобиться
  • - камера (кімната);
  • - утеплювач;
  • - нагрівальний прилад;
  • - вентилятор.
Інструкція
1
Побудуйте камеру (або окреме приміщення), де стеля і одна стіна будуть бетонними, а інші стіни - дерев'яні.
2
Утепліть дерев'яні стіни. Це необхідно робити в декілька шарів. Перший шар - пінопласт, потім шар дерев'яних дощок, які потрібно попередньо обгорнути у фольгу.
3
Встановіть нагрівальний елемент. Його можна зробити у вигляді батарей. Воду в батареї подавайте з печі, де вона повинна нагріватися до 60-95 градусів. Забезпечте постійну циркуляцію води в батареях за допомогою водяних насосів.
4
Встановіть в камері вентилятор, який допоможе розподіляти тепле повітря по всій кімнаті.
5
Продумайте спосіб завантаження сушильної камери. Одним з варіантів зручного завантаження деревини є рейкова візок.
6
Для регулювання вологості і температури приміщення, використовуйте сухий і вологий термометри в робочій зоні. Всередині камери можна зробити кілька полиць для збільшення робочого об'єму сушильної камери.В процесі сушки деревини не допускайте різкої зміни температур в робочому приміщенні. Це може привести до викривлення дерева або утворення тріщин. Сушильна камера обов'язково повинна будуватися з дотриманням усіх протипожежних вимог. Обов'язково встановіть в безпосередній близькості від неї вогнегасники в необхідній кількості.
Корисна порада
Замість нагрівального елемента можна використовувати електричну плитку на дві конфорки. Утеплення стін камери можна зробити за допомогою дерев'яної стружки. Замість фольги в камері можна використовувати пенофол, який забезпечить гарне відображення тепла від поверхні. У такій сушильній камері дерево попередньо сушиться за 1-2 тижні.
Куріння - брудна звичка, і не тільки щодо вашого здоров'я, шкіри і зубів, але і для вашого будинку. Якщо курити по всьому будинку, скрізь буде попіл і пропалені сліди. Краще мати спеціальне місце для попелу, щоб дотримати чистоту будинку і меблів. Зробіть дерев'яну попільничку самостійно, вона буде виглядати краще, ніж дешеві попільнички з магазину.

Для того щоб зробити дерев'яну попільничку, вам знадобиться:

- квадратний шматок твердої деревини розмірами 12,5х12,5 см і товщиною 1 см;

- 4 шматки твердої деревини довжиною 11,5 см, 1 см завтовшки і 1 см шириною;

- клей для деревини;

- наждачний папір;

- протрава для деревини;

- кисть.

1. Нанесіть клей на верхні краї шматка деревини 12,5х12,5 см. Приклейте кожен з 4 шматочків, які утворюють краю попільнички, на кожну з сторін квадратного шматка. Кожен з крайових шматків повинен накладатися на край сусідньої сторони квадратного шматка. Нанесіть невелику кількість клею на кінець кожного шматка деревини, що утворює край, щоб склеїти їх між собою. Залиште на 4 години, щоб клей висох.

2. За допомогою наждачного паперу видалите надлишки висохлого клею, а також гострі краї попільнички. Відполіруйте деревину, поки вона не стане гладкою.

3. Нанесіть протраву для деревини за допомогою пензля. Наносите протраву рівним шаром, проводячи пензлем туди-сюди. Залиште просохнути і нанесіть ще один шар протрави. Залиште попільничку сушитися на ніч.