Як складати чоловічі сорочки.

Бездоганно випрасуваних сорочки - прикмета успішного бізнесмена, банкіра і перспективного офісного працівника, що претендує на підвищення. Вміти правильно гладити сорочки повинні і господині, і самі чоловіки. Однак ідеально випрасувати сорочку недостатньо - її потрібно правильно скласти, щоб вона надовго зберегла свій вигляд.
Вам знадобиться
  • - праска;
  • - вішалки-плечики;
  • - картон;
  • - м'яка пакувальний папір.
Інструкція
1
Ретельно отгладьте сорочку. Почніть з коміра і манжет, потім обробіть рукава, полички і, нарешті, спинку. Вигладжену сорочку повісьте на плічки - вона повинна охолонути, інакше тканина відразу ж помнеться.
2
Приблизно через півгодини можна приступати до укладання. Якщо ви гладите відразу кілька сорочок, спочатку обробіть їх все праскою, і тільки потім приступайте до згортання. Так робота буде йти швидше. Приготуйтеся до того, що потрібно тренування і, можливо, першу сорочку доведеться перегладжувати. Однак дуже скоро ви навчитеся складати сорочки не гірше професіоналів, що працюють в пральнях.
3
Застебніть гудзики на сорочці і укладіть її на рівну поверхню (наприклад, на стіл) спинкою вгору. Ретельно розгладьте тканину, щоб на ній не виявилося складок і заломів. Акуратно складіть одну половину сорочки , завівши рукав тому. Складайте по лінії плеча.
4
Заведений на спинку рукав складіть по плечовому шву і укладіть по довжині, паралельно бічному згину. Так само поступите з другою половиною сорочки і залишилися рукавом. Розправте утворилися складки. У вас повинен вийти рівний подовжений прямокутник. Слідкуйте за паралельністю ліній - служіння сорочка не повинна бути перекошеною.
5
Підверніть нижню частину складеної сорочки і покладіть її на спинку. Одержаний прямокутник складіть навпіл. Переверніть сорочку і укладіть її в шафу планкою вгору. Наступні сорочки можна укладати поверх першої, утворюючи рівні стопки.
6
Деякі фахівці рекомендують помістити всередину складеної сорочки картонку - таку ж, яку використовують при промисловій упаковці сорочок. Якщо фірмова упаковка не збереглася, виріжте прямокутник потрібного розміру з щільного картону. Укладіть її на спинку сорочки перед тим, як почати укладання. Вкладений всередину картон допомагає краще тримати форму і перекладати складені сорочки без ризику пом'яти їх.
7
Особливо цінні сорочки після складання можна акуратно обернути тонкою м'якою папером. У такому вигляді їх зручніше пакувати перед укладанням у валізу. Обгорнуті папером сорочки краще збережуть свою форму в поїздці і не забрудняться.
Часто зустрічаються випадки, коли потрібно терміново надіти сорочку. Вона начебто чиста глаженьи і акуратно висить у шафі, але виявляється м'ятою. У зв'язку з цим потрібно швидко її гладити і поспішати на зустріч. Для того щоб такі ситуації були рідко, існує кілька способів по догляду за сорочкою.

Розглянемо ситуацію з самого початку. Першим, про що треба поговорити - це прання і прасування сорочки. Перед тим, як закинути сорочку в пральну машинку, потрібно обов'язково звернути увагу на вшивний ярлик сорочки. На ньому пишуться рекомендації по догляду. Зазвичай там пишуть: Прання повинна проходити при температурі не вище сорока градусів з використанням звичайного порошку. Відбілюючі засоби застосовувати вкрай не рекомендуется.Отжімать сорочку не потрібно. Необхідно просто повісити її на плічка. Таким чином, після її висихання гладити можна буде набагато проще.Обично сильно брудняться коміри і манжети сорочки. Для такого випадку є спеціальні миючі засоби для комірців. Не можна терти комір руками і щітками. Такі дії зруйнують тканину, а комір буде бесформенний.Перейдём до дій з прасування сорочки. Найлегше гладити вологі сорочки. Якщо сорочка суха, то можна скористатися пульверизатором для зволоження. Перед тим, як почати гладити сорочку, зверніть увагу на склад тканини. Вибирайте температурний режим, відповідний даній сорочці. Темні сорочки найкраще гладити з виворітного боку, щоб уникнути появи лас.Хранятся сорочки найкраще на вішалках. Після дій з прасування, потрібно дати речам охолонути, а потім повісити на вішалку. Для зберігання сорочки в складеному вигляді є хороша інструкція, за допомогою якої можна зберегти на довгі роки зовнішній вигляд вещі.Ітак, після прасування чекаємо приблизно півгодини до повного охолодження сорочки. Після цього всі гудзики потрібно застебнути. Щоб добре і правильно складати сорочку, потрібно вибрати гладку поверхню. Укладаємо на неї сорочку лицьовою стороною вниз. Загортаємо половину сорочки і перегинаємо рукав в області плеча. Аналогічні дії проводимо і з другою половиною сорочки і так само загортаємо рукав. Сорочка повинна бути у вигляді прямокутника. Необхідно стежити за тим, щоб не відбувалося звуження до низу. Нижню частину сорочки загортаємо в сторону манжет. Після цього потрібно складати сорочку так, щоб нижній край торкнувся коміра. Тепер можна сорочку покласти в шафу або чемодан.Еслі ви часто буваєте в ділових поїздках то радимо вам придбати портплед - спеціальна сумка для перевезення костюмів і сорочок.