Як зробити клумбу.

Непереборне прагнення до всього прекрасного - відмінний стимул для того, щоб зробити наше життя трохи яскравіше, вишуканішим, цікавіше і благородніше. Навіть з невеликого діляночки біля будинку можна зробити шедевр, який буде радувати не тільки вас, але і всіх оточуючих. Як же можна оформити клумбу, щоб вона стала таким собі оазисом краси та досконалості?

Для початку потрібно визначитися з видом клумби, варіантів яких існує декілька:

1) Вертикальна клумба - досить складна композиція, яка формується з декількох видів квітів і рослин. Вона може мати самі різні форми, дуже часто виконується у вигляді фігурних і хитромудрих малюнків.

2) Арабеска - теж складна клумба, яка створюється у вигляді різних тварин, персонажів і т.д.

3) Піднесена - багаторівнева клумба, коли висаджуються спочатку одні квіти, а потім, на узвишші - квіти і рослини різних видів і сортів.

4 ) Регулярна - клумба з чіткими кордонами і строгими геометричними формами.

5) Ковровая - клумба, в якій квіти і рослини розсаджують таким чином , щоб в результаті вийшов цікавий малюнок, що нагадує візерунок килима.

6) Моноклумба - ця клумба створюється за допомогою рослин або квітів одного виду .

7) Нерегулярне - клумба, що складається з самих різних рослин і квітів. На ній, як правило, висаджуються багаторічні види рослин і квіти, які цвітуть не один сезон.

Приступаємо до створення клумби:

1) Підготуйте грунт. Вирийте не надто глибоку ямку, на дно покладіть глину. Потім заповніть яму землею з додаванням спеціальних органічних добрив (листя, торф, добрива, мінеральні речовини і т.д.).

2) Зачекайте пару тижнів, поки грунт не дасть усадку близько п'яти сантиметрів.

3) Створіть невеликий ухил від центру клумби е її краях.

4) За день до висадки грунт рясно зволожите.

5) Приступайте до висадки рослин.

Прикрасити клумбу можна, захистивши її декоративним парканчиком, спорудивши його з овальних каменів різних квітів. Посадити навколо, або навіть посередині, декоративних персонажі у вигляді гномиків, звірів і т.д. Близько квітника дуже красиво буде виглядати невеликий штучний водоспад або ставочок.

Фінальний результат повністю залежить від вашої уяви і фантазії, а найголовніше, не забувайте доглядати і постійно підтримувати пишноту свого получившегося творіння!