Як скласти проект уроку.

Проект уроку, як і його план, включає в свій зміст цілі і завдання, основні етапи проведення і т.д. Але, цей вид творчої роботи вчителя та учнів більш широкий і багатогранний і вимагає окремого підходу до своєю побудовою.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - навчальні програми, диски, плакати тощо.;
  • - конспект уроку;
  • - призи для переможців конкурсів;
  • - стенд для виставкових робіт.
Інструкція
1
Визначте мету і завдання проекту, продумайте необхідні навчальні засоби та обладнання, які будуть застосовуватися в ході проекту.
2
Оберіть методи і форми навчання, застосовувані в проектній роботі. Наприклад, якщо робота має на меті навчити дітей складання свого родоводу, то формами роботи, виступаючими тут, можуть бути пошук, аналіз та узагальнення отриманих даних.
3
В ході даної роботи учні на окремому уроці суспільствознавства повинні навчитися складати родовід. На заключному етапі можна буде провести конкурс родоводів, що дозволяє з'ясувати сформованість умінь і навичок школярів. Його результати оформіть у вигляді виставки: «Моє генеалогічне древо».
4
Включіть в проектну розробку наступні пункти: - Актуальність даного проекту, детальний конспект уроку, роботи учнів, висновки та методичні рекомендації.- Навички, придбані учнями: вони повинні вміти шукати, аналізувати і узагальнювати факти, працювати з документами, зіставляти події, брати інтерв'ю і т.п.- Роль учителя: намітити алгоритм дій у вирішенні конкретної педагогічної проблеми, правильно вибирати прийоми побудови уроку та конкурсу, розробити методичні рекомендації, а також , окреслити проблеми на перспективу. Особливістю діяльності вчителя буде виступати те, що він сам може бути учасником експерименту і брати участь у конкурсі.
5
Організація роботи повинна полягати в підготовці та проведенні уроку. Для нього потрібно скласти конспект, намалювати плакат генеалогічного древа. Можна запросити родича учня або записати його розповідь на диск або касету. Перегляньте відеокліп з піснею «Дорогі мої старики». Познайомте батьків учнів з правилами проекту та поясніть їм їх роль у ньому. Підготуйте стенд для оформлення конкурсних робіт. Приготуйте призи та дипломи для переможців конкурсу. На закінчення проекту проведіть аналіз результатів, зробіть висновки і складіть методичні рекомендації.
6
Оформіть титульний аркуш проекту в програмі Word, вказавши по центру вгорі повна назва освітнього закладу, в якому ви працюєте, шрифтом 14 пт Нижче, в самому центрі листа, більшим шрифтом напишіть: « Проект уроку», потім, вибравши лівий відступ, вкажіть предмет, клас, тему уроку. Вибравши правий відступ, вкажіть тип уроку та автора проекту, в форматі: П.І.Б., педагогічний стаж, кваліфікаційна категорія. Внизу аркуша по центру напишіть рік виконання роботи. На наступному листі зробіть зміст своєї роботи, пронумерувавши основні пункти і вказавши сторінки їх местоположенія.Далее по пунктах розписуйте основні етапи та їх зміст.
Зверніть увагу
Обсяг проекту уроку в письмовому вигляді займає приблизно 5-8 друкованих аркушів, хоча може і змінюватися в ту або іншу сторону, залежно від теми та змісту.