Симптоми і лікування вітрянки.

Вітряна віспа відноситься до інфекційних захворювань. Збудником віспи є вірус, заразитися яким можна тільки від контакту з вже хворою людиною. Передається вірус повітряно-крапельним шляхом через кашель і чхання. Самими сприйнятливими до вірусу є діти віком до 10 років.
Інструкція
1
Інкубаційний період вітрянки триває від 10 до 20 днів. За цей час виявляються перші ознаки віспи. До них відносяться: - підвищення температури тіла; - висипання на шкірі від маленьких непримітних плям до водянистих бульбашок до середини хвороби; - шкірний зуд.Особенно активно відбувається зараження за два дні до появи пухирців і протягом наступного тижня.
2
Як тільки ви помітили перші невеликі цятки, викликайте дитячого лікаря, який допоможе вам діагностувати захворювання.
3
Якщо діагноз вітрянки підтвердився, повідомте про це в школу або дитячий сад, щоб персонал знав про хворобу. У дитячих установах діти хворіють колективно, і адміністрація шкіл або садків повинна знати статистику хворих дітей, щоб прийняти рішення про карантин.
4
Ізолюйте хвору дитину від інших дітей і членів сім'ї. Навіть якщо вони вже перехворіли вітрянкою, деякі віруси можуть викликати в організмі повторне захворювання, яке, як правило, протікає з ускладненнями. Особливо небезпечна вітрянка для вагітних жінок. При спілкуванні з хворою дитиною надягайте марлеву пов'язку і не цілуйте дитину.
5
Якщо дитину мучить сильний свербіж, дайте йому антигістамінні препарати. Малюкам надягайте на руки бавовняні рукавички - висипання на шкірі можна ні в якому разі розчісувати. Це може призвести до подальшого поширення інфекції. А головне, можуть утворитися рубці, які потім можуть перейти в шрами.
6
Обробляйте бульбашки зеленкою. Це потрібно, щоб вони швидше підсихали і не поширювалися на вільні ділянки шкіри. Можна змащувати болячки настоянкою ромашки. На один літр води додайте одну склянку настоянки. Такі обтирання можуть замінити і повноцінне купання. Адже в період хвороби купати дитину не можна, щоб бульбашки не мокли.