Як готувати шиїтаке. скільки хвилин варять шиїтаке.

Деревне гриб шиїтаке у японців вважається цар-грибом. Одне з його назв - гриб-імператор, або гриб сплячого Будди. Це найдивовижніший гриб, який за своїми цілющими властивостями прирівнювався до женьшеню. Але шиїтаке росте тільки в певних, улюблених місцях і щасливий був той грибник, який знав, де знаходиться така плантація.
Вам знадобиться
  • Гриби шиїтаке (свіжі або сушені)
  • Вода
  • Курячий бульйон
  • Яйце
  • Пекінська капуста
  • Локшина
  • Зелень
Інструкція
1
Шиитаке можна додавати в супи, також можна приготувати маринад для м'яса, приготувати гриби на пару або просто посмажити. Підготовка грибів залежить від того, в якому вигляді вони були пріобретени.Еслі гриби свіжі, то перед приготуванням гриби очищаються від землі та бруду. Переважніше не мити гриби, а протерти вологою серветкою. Потім потрібно відокремити ніжки (через щільність вони використовуються не в усі страви). Якщо гриби готуватимуться цілком, то на капелюшку робиться хрестоподібний надріз для декоративності.
2
Якщо шиїтаке сухі, то їх слід замочити в теплій воді на 2-3 години або на ніч. Після цього потрібно вийняти гриби з води і обережно віджати. Потім капелюшки потрібно нарізати скибочками. З води, в якій замочували гриби можна зварити суп або додати її при гасінні страв.
3
Після того, як гриби підготовлені, починаємо готувати гострий суп.Нужно довести до кипіння курячий бульйон, а в цей час потрібно порізати смужками пекінську капусту і гострий перець чилі (насіння з перцю попередньо видалити).
4
Потім в киплячий бульйон потрібно покласти нашатковані капусту і перець. Після 3-4 хвилин кипіння додати нарізані гриби шиїтаке і локшину.
5
Після цього потрібно зменшити вогонь і варити суп до готовності локшини. В цьому час в окремому посуді збивається сире яйце, а потім вливається в суп, безперервно помішуючи. Після цього суп знімається з вогню. Суп готовий. При подачі суп можна посипати зеленню.
Зверніть увагу
Шиитаке це єдині гриби, які можуть викликати алергію, тому пробувати їх потрібно невеликими порціями. Також через великий вміст у шиітаке активних речовин вагітним жінкам слід не особливо захоплюватися стравами з цих грибів.
Корисна порада
Ніжки грибів шиїтаке дуже тверді, тому вони майже не використовуються в кулінаріі.Свежіе шиїтаке при тепловій обробці швидко «розкисають», тому під час їх приготування потрібно бути уважними.