Як обчислити асцендент. обчислити асцендент гороскопу.

Асцендентом є вершина першого будинку в натальной карті гороскопу. Що це означає і чому він такий важливий для складання індивідуального гороскопу? Справа в тому, що Асцендент (Asc.), Будучи вершиною першого будинку, показує те, як людина виглядає для оточуючих. Якщо говорити коротко, то він впливає на зовнішні прояви нашого характеру. Асцендент скаже нам про те, як сприймають нас оточують, якими вони нас бачать.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - доступ в інтернет;
  • - таблиці будинків Плаціда або Коха;
  • - ефемериди:
  • - астрологічні таблиці для обчислення часу народження і координат місця народження.
Інструкція
1
Так як Асцендент є «висхідним знаком» гороскопу, то люди, що народилися ближче до сходу Сонця, будуть більше відповідати своєму знаку зодіаку у зовнішніх проявах (одяг, поведінка, манера спілкуватися). Чим більше розрив між часом сходу і часом народження людини, тим менше зовнішні прояви будуть відповідати його внутрішньому світу. Так як обчислити Асцендент?
2
Найлегше обчислити Асцендент за допомогою спеціальної астрологічної програми. Зараз в мережі можна знайти непогані безкоштовні астрологічні програми, що дозволяють скласти, без зайвих мук, точну натальну карту людини. Крім того, можна скористатися онлайн-сервісом для того, щоб обчислити асцендент.
3
Якщо ж ви вирішили обчислити асцендент самостійно, то запасіться терпінням і вільним часом. Для початку потрібно знайти МВВ (місцеве зірковий час), яке відповідає часу народження людини. Для цього потрібні координати місця народження людини, які можна дізнатися з будь-якого атласу або спеціального довідника астролога «Координати міст і тимчасові поправки». Цей же довідник допоможе знайти поясний час народження людини за Гринвічем або GTM. Реальний час місця народження (РВМ) можна знайти, якщо знайти поправку за Гринвічем. Для цього довготу місця народження потрібно помножити на 4 хвилини. Результат, що перевищує 60 хвилин, потрібно привести до прийнятного вигляду, тобто перевести в години, хвилин, секунди. Потім знайдену поправку потрібно або відняти від довготи (західна довгота), або додати до довготі (східна довгота).
4
Так як Асцендент береться з «Таблиць будинків Плаціда», то нам необхідно дізнатися місцеве зірковий час (мЗв). У даних таблицях вказані значення вершин будинків гороскопу, які відповідають зоряному часу за Гринвічем (Sid Time). РВМ, яке було знайдено вище, відповідає сонячному часу за Гринвічем. Виправлення проводиться за допомогою таблиці «коригування з сонячного часу на зоряне». Потрібне нам значення МЗВ буде розташовано на перетин рядка (хвилини по GTM) і стовпця (годинник по GTM). Дана поправка буде дана у вигляді хвилин і секунд, тому її нудно привести до прийнятного виду (наприклад, 00ч 24мін 12сек). І нарешті, можна знайти місцеве зірковий час: МЗВ = Sid Time (взято з другої колонки «Ефемерида») + поправка «з часу сонячного на зоряне».
5
Тепер, маючи на руках «Таблиці будинків Плаціда», обчислити Асцендент дуже просто. Далі потрібно знайти серед безлічі таблиць ту, в лівому верхньому кутку якій зазначено потрібне місцеве зірковий час (мЗв). Потім ми знаходимо стовпець з широтою місця народження (між другою і третьою табличкою розташовується колонка LAT). Тепер потрібно знайти перетин рядка LAT, що містить координатами географічної широти народження, і стовпців таблички, що містить у лівому верхньому куті місцеве зірковий час (МВР). Середній стовпець таблиці містить значення Asc., Яке і буде представляти необхідне значення Асцендента. Asc представлений у вигляді координат знака зодіаку. Для того, щоб визначити знак зодіаку, що містить Асцендент, потрібно підняти вгору по стовпці Asc. Перший знак зодіаку, що зустрівся нам між значеннями градусів і хвилин Асцендента, буде знаком зодіаку, що містить перший будинок нашого гороскопу.
Зверніть увагу
Все астрологічні розрахунки ведуться в годинах, хвилинах і секундах. Таким чином, 20.40.55 + 3.15.30 = 23.55.85 або 24.05.25 (привівши результат до прийнятного виду).