Як перевірити вологість у квартирі.

Нормальний рівень вологості в квартирі , де ми проводимо досить багато часу, вкрай важливий для хорошого самопочуття. На жаль, в умовах сучасних квартир цей показник часто не відповідає нормі (від 45 до 60%), особливо в холодну пору року, коли працюють системи опалення. Тоді постає питання про заходи щодо підвищення вологості. А як можна виміряти рівень вологості в квартирі ? Існує декілька доступних способів.
Інструкція
1
Придбайте в спеціалізованому магазині спеціальний прилад - гігрометр, психрометр або побутової індикатор вологості. Розрізняють гігрометри волосяні, плівкові, вагові, електролітичні, керамічні та конденсаційні. Кожен тип має свої особливості, але одну базу - гігрометріческій метод вимірювання або визначення точки роси.Псіхрометр вважається більш точним приладом по вимірюванню вологості. Розрізняють механічні та електричні психрометри. Виходячи з показників даного приладу, вологісний рівень визначається за допомогою спеціальних Психрометричний таблиць або Психрометричний графіка. Сьогодні у продажу з'явилися так звані побутові (або домашні) метеостанції. Вони являють собою цифрові термометри з індикацією вологості. Цей універсальний прилад покаже вам і температуру повітря, і рівень вологості, і майбутні зміни в пріроде.Посетіте спеціалізований магазин, зверніться за допомогою до консультанта. Він допоможе вам вибрати необхідний вам прилад.
2
Скористайтеся одним із способів вимірювання рівня вологості повітря в квартирі без спеціальних приладів. Показання, звичайно, будуть вельми приблизними і умовними, проте визначити ступінь вологості у вашій оселі вони помогут.Наполніте невеликий стакан водопровідною водою. Поставте його в холодильник на 1,5-2 години. Вода повинна охолонути до 3-4? C. Дістаньте стакан і віднесіть його в те приміщення, де хочете дізнатися рівень вологості. Встановіть стакан з водою в центрі кімнати (подалі від батареї, якщо займаєтеся вимірами в зимовий час), його стінки повинні запотіти. А далі просто спостерігайте. Якщо через 5 хвилин стакан залишиться запітнілим, значить, в приміщенні середній рівень вологості. Якщо через 5 хвилин стінки склянки висохли, значить, рівень вологості знижений (тобто повітря в кімнаті надто сухий). Якщо через 5 хвилин по стінках запітнілого склянки потекли цівки, значить, рівень вологості високий.
3
Поспостерігайте за кімнатними квітами. Вони можуть "повідомити" про низький рівень вологості в квартирі . Особливо широколисті. Наприклад, монстера, диффенбахія, асплениум, фатсия, Пізону, фікус і т.д. При низькій вологості кінчики і краї листя у них підсихають, стають бумажістимі. Звичайно, якщо ви регулярно обприскувати квіти з пульверизатора, вони можуть і не реагувати на надмірну сухість повітря. Але, з іншого боку, часто обприскуючи кімнатні рослини, ви підвищуєте рівень вологості в квартирі . Таким чином, квіти служать хорошу службу в квартирах. Велика кількість живих рослин в будинку саме по собі створює підвищену вологість повітря, так що, варіюючи їх чисельність, ви можете регулювати даний показник в ту чи іншу сторону.
4
Прислухайтеся до своїх відчуттів. Якщо ви відчуваєте постійну сухість і роздратування в носі і в горлі, значить, рівень вологості у вашій квартирі вкрай низький.
5
Ви можете визначити відносну вологість в квартирі , спостерігаючи, наскільки швидко сохнуть випрані речі, розвішані в кімнатах (якщо ви в силу якихось причин змушені сушити їх будинку). Якщо білизна висихає швидко (буквально протягом півгодини, а то й менше), значить, у вашій квартирі повітря сухе, а вологість низька. І, навпаки, якщо білизна сохне довго, до того ж набуває пліснявий запах, значить, в квартирі дуже висока вологість.
6
Спорудіть "гігрометр" своїми руками. Візьміть ялинову шишку. Помістіть її на фанерці. Закріпіть центр шишки за допомогою гвоздика або скотча. Якщо лусочки швидко почнуть розкриватися, значить, вологість у вашій квартирі низька, якщо шишка тривалий час знаходитиметься в «вихідному положенні», значить, вологість в нормі. Ну, а якщо і через добу її кінчики не піднімуться хоч скільки-небудь вгору, значить, рівень вологості високий.