Як дізнатися потужність підсилювача.

При підключенні акустичної системи до підсилювача, параметри якого вам невідомі, ви можете виміряти його максимальну вихідну потужність . Це вам також знадобиться для ремонту і настройки підсилювача в майбутньому.
Вам знадобиться
  • - осцилограф;
  • - мультиметр;
  • - підсилювач.
Інструкція
1
Підключіть один з каналів вашого підсилювача або до колонці, якщо розрахункова потужність колонки свідомо більше, або до будь-якого еквіваленту навантаження, опір яке дорівнює опору колонки. Використовуйте резистор типу ПЕВ, як еквівалент навантаження, потужність ю від 10 до 100 Ватт. Подайте на вхід підсилювача синусоїдальний сигнал, частота якого може становити від 100 до 200 герц; можете подати звичайний музичний сигнал. Поступово збільшуйте гучність.
2
В цей час спостерігайте за екраном осцилографа і зверніть увагу, при якій напрузі почнеться обмеження сигналу по амплітуді на виході підсилювача. Коли ви вимірюєте максимальну вихідну потужність , що не подавайте на вхід підсилювача, який підключений до багатосмуговим АС, сигнали високих частот від генератора. Це може спричинити за собою перевантаження динаміків.
3
Слідкуйте за осцилограмою. На даному зображенні - http://oldoctober.com/pics/sonics/power01.png" - наведені синусоїдальний (1) і музичний (2) сигнали. Червоною стрілкою відзначений той рівень сигналу, яким необхідно скористатися для розрахунку потужності підсилювача. Перепишіть ці значення.
4
Підставте отриманий результат в формулу P = (U x U): (2 x R), де Р - вихідна потужність підсилювача в Ватах, U - вихідна напруга підсилювача, в Вольтах, а R - опір завантаження. Таким чином ви зможете розрахувати потужність підсилювача.
5
Скористайтеся вольтметром для вимірювання потужності підсилювача. Підключіть його за допомогою діода і конденсатора. Використовуйте для підключення дану схему - http://oldoctober.com/pics/sonics/power04.png". Для отримання синусоїдального сигналу скористайтеся програмним генератором низької частоти.
6
Перейдіть по посиланню http://iurii-shalaev.narod.ru/download.html#generator і завантажте з сайту додаток «Генератор низької частоти». Запустіть програму, підключіть схему і подайте на підсилювач сигнал. Далі за допомогою вольтметра зробіть вимір потужності підсилювача.