Як навчитися чітко розмовляти. Як самому навчиться чітко виговарігть.

Чітка і розбірлива мова привертає увагу слухачів. Коли людина говорить занадто швидко, «ковтає» звуки, недоговорює закінчення, слухати його стає важко, тому й увага на предметі розмови фокусується з великими труднощами. Щоб говорити чітко, потрібно виконувати вправи, що сприяють розвитку дикції.
Вам знадобиться
  • - книги;
  • - вірші;
  • - скоромовки;
  • - дзеркало.
Інструкція
1
Більше читайте вголос. Це допоможе вам не тільки поліпшити дикцію, а й розширить кругозір. Ви можете читати, що завгодно: книги, підручники, газети, журнали і т.д. Головне, не поспішайте і намагайтеся вимовляти кожне слово, не пропускаючи жодного з його звуків.
2
Виступайте перед дзеркалом. При цьому уважно стежте за своїм ротом. Намагайтеся говорити розбірливо і запам'ятовуйте, як рухаються ваші губи і язик. Під час виступу або розмови це стане в нагоді вам, і ваша мова буде більш розбірливою і чіткою.
3
Наспівуйте, а не говорите. Деякі фахівці радять наспівувати те, що ви хочете сказати. Звичайно, це не відноситься до самої розмови: люди можуть неправильно вас зрозуміти. Виберіть мелодію, яка подобається вам найбільше, і, наспівуючи її, коментуйте свої дії. Незабаром ви помітите, що ваша мова стала більш виразною.
4
Вивчайте вірші і декламуйте їх. Це не тільки позитивно позначиться на вашій дикції, але і відмінно потренується пам'ять. Беріть невеликі чотиривірші і заучувати їх напам'ять. Розповідайте вірші з правильною інтонацією: паузами, вигуками і т.д.
5
Одним з найефективніших способів поліпшити дикцію є читання скоромовок. Деякі з них знайомі вам ще з дитинства, інші - ви побачите в перший раз. Краще зупинити свій вибір на нових скоромовках. Спочатку повільно прочитайте фразу, потім постарайтеся так само повільно її повторити. Якщо у вас вийшло, то збільште темп. Намагайтеся вимовляти скоромовку все швидше і швидше, чи не помиляючись і не збиваючись.
6
Якщо у вас є проблеми з вимовою якихось конкретних звуків, зверніться за допомогою до фахівця. Ви також можете самостійно виправити ситуацію і потренувати важко вимовляємо звуки за допомогою скоромовок. Наприклад, звук «р» можна тренувати всім відомої скоромовкою про Карла і Кларі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=umG6BBpORvk