Як організувати спортивний захід. Як організувати спортивні змагання.

Сучасний спорт має на увазі не тільки посилені тренування і збори, а й регулярні змагання, які можуть проходити на різних рівнях. Їх організаторам потрібно врахувати декілька важливих моментів.
Вам знадобиться
  • - бюджет заходи;
  • - банери/буклети;
  • - суддівська колегія;
  • - місце для змагань;
  • - обладнання;
  • - учасники;
  • - добровольці.
Інструкція
1
Організуйте комітет з числа добровольців, які зацікавлені в проведенні спортивного заходу. Звичайно, все залежить від специфіки події, оскільки більшість з них проводяться місцевими спортивними федераціями. Якщо їх немає, то вам в будь-якому випадку знадобляться помічники, які володіють організаторськими здібностями і мають добрі контакти зі спортивними клубами.
2
Оберіть дату проведення заходу. Переконайтеся в тому, що вона не буде порушувати графік інших змагань та підготовку атлетів. Також подбайте завчасно про спортивний інвентар, який знадобиться для організації події.
3
Складіть список необхідних справ. Як тільки ви позначили дату старту, тепер вам потрібно зробити розклад на всі дні і тижні до офіційного відкриття. Наприклад, за тиждень до заходу у вас будуть такі завдання, як підготовка призів (кубки, медалі, грамоти), створення рекламних постерів (буклетів), заявочних списків і т.д. А за місяць до початку вам потрібно буде подбати про рекламу майбутньої події і запрошенні суддівської колегії.
4
Вирішіть, скільки команд і спортсменів братиме участь у змаганні. Ці цифри вплинуть на кількість добровольців, які зможуть обслужити захід . А також від цього залежатиме бюджет події. В деяких випадках доцільно стягувати невеликий стартовий внесок з спортсменів або команд. Це досить часта практика для наших клубів.
5
Проведіть рекламну кампанію. Місцева спортивна організація, як правило, є частиною регіональної та федеральної. Ці дві вищі інстанції можуть прорекламувати через свої ресурси ваше подія. Їм важливо тільки показати його значимість для розвитку спорту. Роздавайте флаєри в громадських місцях, зробіть рекламні банери і домовтеся з тренерами і керівниками команд про допомогу в піарі.
6
Підготуйте місце для проведення змагання. Замовте все необхідне обладнання та приведіть територію в готовність за кілька днів до старту. Окремо простежте за цілісністю призів і сувенірів. Запросіть заздалегідь офіційних осіб (суддів та гостей) на змагання. Подбайте про те, щоб команди і спортсмени отримали все необхідне для заходу. Проведіть спортивна подія згідно заздалегідь складеним планом.