Як змусити дитину кинути соску.

Смоктальний рефлекс є безумовним. Він закладається у всіх ссавців на планеті, включаючи людину, заради виживання. Крім того, смоктання допомагає заспокоюватися, позбавлятися від стресу, який неминучий для малюка, вимушеного в певний час покинути затишне і безпечне материнське нутро. Саме тому дитині потрібно пустушка. З одного боку, вона вселяє відчуття спокою, а з іншого - породжує залежність.
Інструкція
1
Починайте обмежувати малюка в ссанні соски вже з 6 місяців. Намагайтеся вдаватися до допомоги пустушки лише в тих випадках, коли малюк дуже стурбований або перед тим, як укладати його спати. Таким чином ви поступово відучіть дитини смоктати без особливої необхідності.
2
Спробуйте впливати на дитини за допомогою гри. Поясніть йому, що його соска потрібна іншому хлопчикові, який набагато молодший за нього самого. І він повинен вчинити, як дорослий, віддавши пустушку молодшому. Скажіть, що дорослі не смокчуть сосок, а він вже дорослий, відповідно, необхідно віддати. Можете додатково простимулювати малюка, пообіцявши, що його очікує сюрприз, якщо він послухається. Тільки ні в якому разі не забудьте заохотити дитини , коли той все ж таки зважиться пожертвувати пустушкою.
3
Створіть видимість того, що ви намагаєтеся розшукати пустушку, але ніде не знаходите. А потім зробіть вигляд, що згадали, ніби випадково залишили її в гостях або втратили на вулиці.
4
відучити малюка від смоктання пустушки, постарайтеся не карати його в цей період. Також тимчасово відмовтеся від будь-яких радикальних змін в житті дитини : привчання до горщика або перших походів в дитячий сад.
5
Не забувайте, наскільки важливо малюкові чути похвалу на свою адресу, коли він вирішується розлучитися з соскою.
6
Якщо дитина все одно почне вимагати пустушку - спробуйте відволікти його від думок про неї. Перемкніть увагу на інші, більш цікаві предмети або заняття.
7
Не здавайтеся, якщо вже намірилися відучити дитини від соски. Не піддавайтеся на провокаційні капризи і безсонні ночі. Запам'ятайте, чим більшу наполегливість ви проявите, тим швидше пройде процес акліматизації. Створіть йому максимально комфортні умови і подаруєте увагою, щоб виключити можливість стресу.
Корисна порада
Починайте відучувати малюка від пустушки якщо: - він смокче її дні безперервно; - постійне смоктання перешкоджає спілкуванню та соціальному розвитку малюка; - у дитини з'явилися проблеми зі слухом, а також промовою; - дитині виповнилося 3 роки.