Як побудувати будинок.

В останні роки все популярнішим стає індивідуальне будівництво. Багато хто вже не хочуть жити в тісних квартирах і будують будинок, незважаючи на те, що побудувати котедж самостійно іноді навіть дорожче, ніж купити вже готовий будинок. Тим не менше, якщо ви вирішили побудувати будинок, зверніть увагу на наші поради, щоб вірно розпланувати всі етапи будівництва.

Вам знадобиться

- проект будинку; - матеріали; - техніка та інструменти; - робочі руки.

Інструкція
1
Вибрати гарну ділянку для будівництва будинку, бажано недалеко від міста і з хорошим всесезонним під'їздом. Зверніть увагу на наявність комунікацій, електрики, водо-і газопостачання, каналізації, дізнайтеся, чистять чи там взимку дороги.
2
Визначтеся з проектом будинку, з чого і як будете будувати. Проект будинку купите в спеціалізованій організації, інакше ви не зможете отримати у місцевої влади дозвіл на будівництво.
3
Почніть будівництво фундаменту. Для створення заливного фундаменту вирийте траншею, і побудуйте опалубку з дощок. Потім залийте траншею бетоном, послідовно укладаючи арматуру. Після висихання і зміцнення фундаменту розберіть опалубку.
4
Викладайте цоколь будинку з червоної керамічної цегли (як би продовження фундаменту). Якщо ви плануєте підняти рівень ділянки, засипте цоколь або його частина зовні землею, таким чином, ви отримаєте невеликий підвал.
5
Для створення перекриттів підлоги купите дерев'яні балки перетином 220 х 140 мм, укладайте їх не рідше, ніж через 1 метр. Зверху настелите дошки товщиною 40 мм, причому не варто робити занадто хороший підлогу, все одно його доведеться переробляти, можете використовувати дошки, що залишилися після розбору опалубки. Справжні підлоги кладіть тільки після того, як в будинку з'явиться дах.
6
Зведіть стіни будинку з цегли, з піноблоків, з колод, з бруса - залежно від ваших можливостей і переваг. Обов'язково виміряти рівність стін по волосіні і схилу. На віконні прорізи кладіть залізобетонні перемички. Незадовго до закінчення будівництва стін, подбайте про кріплення для мауерлата (бруса, на якому буде триматися дах).
7
Накидайте на балки верхніх перекриттів широкі дошки, і починайте будувати дах. Ретельно розрахуйте довжину крокв і випиляєте їх з бруса. Встановіть крокви, закріплюючи їх до мауерлату. Потім настелите утеплювач і покрийте остаточним покриттям: металочерепицею, профлистом, ондуліном або м'якою покрівлею.
8
обробити стіни сайдингом або іншим декоративним покриттям.
9
Проведіть в будинок воду та електрику, влаштуйте каналізацію. Проведіть монтаж опалювальної системи. Потім займіться внутрішньою обробкою.