Як правильно вибрати гель для вмивання.

Ще не настільки давно для вмивання використовували виключно туалетне мило. Зараз вибір гелів, пінок, мусів і навіть масла для вмивання вкрай різноманітний. Можна знайти гель з будь-яким ароматом, з профілактичним або лікувальним ефектом. Головне - вибрати цей засіб правильно.
Інструкція
1
Гель для вмивання - це суспензія високомолекулярного полімеру. До його складу входять ПАР - поверхнево-активні речовини, які очищають шкіру, при цьому досить глибоко проникають в неї. З одного боку корисні речовини доставляються за призначенням, а з іншого висока вірогідність алергічних реакцій і руйнування ліпідного бар'єру. Існує 4 основних типи ПАР, які по-різному впливають на шкіру.
2
Перший тип - катіонні ПАР. Їх можна впізнати, якщо на упаковці є слова «Quaternium» або «Polyquaternium». Наявність таких ПАВов часто стає причиною запалення і подразнення, оскільки такі речовини занадто глибоко проникають в шкіру глибше, ніж потрібно для очищення і руйнують ліпідний бар'єр.
3
Другий тип - аніонні ПАР. Вони навпаки недостатньо добре проникають в шкіру і не занадто добре її очищають. Хоча піняться вони добре. Якщо в складі є «Sodium Lauryl Sulfate» або «SLS», то такий засіб для вмивання сильно сушить шкіру і підійде більше для жирної і проблемної шкіри. Причому лаурилсульфат натрію подразнює шкіру більше, ніж лауретсульфат.
4
Третій тип - неіоногенні ПАР. Вони значаться в складі як «Decyl-Glucoside». Гелі, що містять такі речовини погано піняться, і, отже, погано очищають шкіру. Однак, якщо вони отримані з натуральних речовин - фруктів, рослинних масел, гліцерину, то засіб буде добре пінитися і дбайливо очищати шкіру. Неіоногенні ПАР плученние з натуральної сировини входять до складу найбільш ефективних і дорогих гелів для вмивання .
5
Четвертий тип - амфотерні ПАР. Їх можна впізнати за найменуваннями «Cocoyl», «Betaine» і «Sarcosine». Гель на їх основі максимально дбайливо очищає шкіру.
6
У кращих гелях для душу повинні бути аніонні ПАВи для гарного спінювання і амфотерні. Існують і гелі, які допомагають боротися з проблемами шкіри. Наприклад засоби, що містять цинк, екстракт ехінацеї, календули, триклозан допоможуть при зайвій жирності і вугрової висипки. Однак гелі з триклозаном не варто використовувати постійно, щоб уникнути дисбактеріозу шкіри. Для старіючої шкіри або в період інтенсивного впливу сонячних променів, варто вибирати гелі з антиоксидантами, такими як біофлавоноїди, селен, коензим Q10.