Як зварювати деталі. Як спаяти поліпропіленові труби.

Зварювання - це процес утворення нероз'ємних з'єднань внаслідок виникнення між зварюються матеріалами міжатомних зв'язків при їх нагріві або деформировании. Зварюватись можуть не тільки метали, а й пластики. Найчастіше доводиться стикатися з електрозварюванням сталей і термозваркою пластиків.
Вам знадобиться
  • - зварювальний апарат для дугового електрозварювання;
  • - газозварка;
  • - зварювальні електроди;
  • - зварювальний апарат для пластикових труб;
  • - нагрівальний прилад (праска, електроплита і пр.).
Інструкція
1
Щоб зварити звичайну вуглецеву сталь, включите зварювальний апарат в мережу. Встановіть то значення зварювального струму, яке відповідає товщині зварюваного металу і діаметру застосовуваних електродів. Діаметр використовуваних електродів повинен бути приблизно дорівнює товщині зварюваного металу. Для роботи з електродами O2 мм зварювальний струм повинен бути рівний 40-60 А, з електродами O2,5 мм - 80-100 А, з електродами O3 мм - 120-140 А. Підключіть провід «земля» до свариваемой деталі , вставте в держатель електрод. Привівши електрод в зіткнення з металом, запаліть дугу, відведіть електрод на 3-4 мм від деталі і, повільно переміщуючи його вздовж шва і здійснюючи коливальні рухи поперек нього, здійсните зварювання деталі .
2
При зварюванні тонколистового металу (0,8-1,5 мм) підкладіть під стик зварювальних деталей сталеву смужку з такого ж металу або мідну пластину. Забезпечте щільне прилягання деталей до підкладки. Вставте в тримач електрод O2 мм, встановіть зварювальний струм 40-60 А. Здійснюйте зварювання переривчасто - запалюючи дугу, гасячи її через 2-3 секунди і запалюючи знову через ті ж 2-3 секунди. Переривчастим повинен бути і зварювальний шов - щоб уникнути жолоблення металу. Проваривши ділянку довжиною 15-20 мм, починайте варити в іншому місці, в подальшому з'єднуючи розрізнені шви в один суцільний шов.
3
Один з видів зварювання нержавіючих сталей здійснюється зварювальним апаратом постійного струму і спеціальними електродами для нержавійки. Тримач підключається до затиску (+). Техніка зварювання в цьому випадку нічим не відрізняється від зварювання звичайної вуглецевої сталі. Однак існують і інші способи, що істотно відрізняються від традиційного.
4
Газове зварювання застосовується в основному для тонкостінних виробів. Тепло, необхідне для плавлення сталі, отримують спалюванням в пальнику кисню і пального газу. Для здійснення зварювання необхідно розпалити пальник і відрегулювати факел горіння до потрібних параметрів, орієнтуючись на колір полум'я і форму факела. Потім полум'я пальника направляється на стик з'єднуються деталей і присадні дріт. Розплавляючись, вони утворюють зварної шов. Щоб якісно варити газозварюванням, необхідно мати певний навик.
5
Легко зварюються вироби з поліетилену та поліпропілену. Існує безліч пристроїв для зварювання листових і об'ємних виробів з полімерів. Зокрема, для зварювання поліетиленової плівки випускаються зварювальні апарати з гарячим клином, які зварюють листи за допомогою двох роликів, прижимающих плівку до нагрітого кліну.Однако зварити листи з поліетилену та труби з поліпропілену можна і без спеціального обладнання: можна скористатися звичайним праскою. Покладіть зварювані листи один на одного, накрийте краю, які належить зварити, папером. Нагрійте праску до температури 250-300 ° C і проведіть його кутом по паперу - зі швидкістю близько 3-5 см/сек. Щоб підібрати потрібну швидкість руху праски, потренуйтеся на шматочках.
6
За допомогою праски можна зварювати і поліпропіленові труби встик. Притисніть торці з'єднуються труб до дзеркала нагрітого до 260 ° C праски і потримайте їх в цьому положенні деякий час. Коли краї труб почнуть плавитися, притисніть їх один до одного і зафіксуйте в такому положенні, поки вони не охолонуть. Щоб з'єднувати труби з гарантованою якістю, потрібно застосовувати спеціальні пристрої для зварювання полімерних труб.
Мідь , так само як і інші кольорові метали і сплави на їх основі, погано піддається зварюванню. Труднощі при зварюванні обумовлені великою теплопровідністю міді, а також її схильністю до окислення і сильному поглинанню водню в розплавленому стані. Всі перераховані вище особливості необхідно враховувати при проведенні зварювальних робіт. Одним з поширених методів зварювання міді вважається дугова ручне зварювання вугільним електродом.
Інструкція
1
Підготуйте зварюються деталі. Слід врахувати, що цей метод зварювання доцільно використовувати тільки для маловідповідальних виробів і при товщині міді менше 15 мм. Зачистіть кромки деталей і прилеглу до них поверхню. Зварювання виконується за допомогою заточених на конус електродів, при постійному струмі прямої полярності. Розташуйте електрод під кутом в 75-90 градусів до зварювального виробу. При застосуванні вугільного електрода зварювання необхідно проводити довгою дугою. Рекомендована щільність струму на електроді - 200-400А/см2.
2
Використовуйте прутки з червоної міді марки М1 в якості присадочного матеріалу. При застосуванні ручного зварювання з використанням вугільного електрода, присадочний матеріал не слід занурювати в ванну. Тримайте присадку під кутом приблизно в 30 градусів відносно вироби, на відстані в 5 мм від поверхні розплавленого шару.
3
Зварювання проводиться під флюсами з бури або суміші бури з магнієм, борною кислотою або іншими складовими. Використання присадочного матеріалу і флюсу дозволяє надійно захистити розплавлений матеріал від окислення. Флюс слід нанести на зварювані кромки або поверхню прутка, попередньо змочені рідким склом, а потім просушити на повітрі.
4
Слід врахувати, що якщо товщина виробу становить 5 мм, кут зрізу на крайках стикового з'єднання повинен бути до 90 градусів. Використовуйте графітову основу для проведення зварювання. Зваріть стикові шви в один шар з одного боку. Це допоможе уникнути погіршення механічних властивостей.
5
Проведіть послесварочную проковку по всій довжині шва. Якщо товщина металу менше 5 мм, проковку можна провести в холодному стані. При товщині металу більше 5 мм послесварочную проковку слід проводити з підігрівом виробу до температури в 600 градусів з наступним швидким охолодженням. Очистіть шов розчином азотної або сірчаної кислоти і промийте водою для видалення залишків флюсу.
Зверніть увагу
Слід врахувати, що вся зварювання повинна відбуватися за один прохід, на досить великій швидкості. Робити перерви при зварюванні міді абсолютно неприпустимо.
Корисна порада
При товщині міді більше 15 мм рекомендується проводити зварювання з використанням графітового електрода.