Як зробити фон відео прозорим.

Відео з прозорим фоном часто використовується для створення видовищних сцен, які важко або неможливо зняти наживо. Ключовим параметром для видалення фону найчастіше є колір. Однак якщо об'єкт переднього плану відрізняється яскравістю, можна прибрати фон, використовуючи в якості ключового саме цей параметр.
Вам знадобиться
  • - програма Adobe After Effects;
  • - відеофайл.
Інструкція
1
Відкрийте ролик, з яким збираєтеся працювати, в програмі After Effects командою File, вибравши цю опцію в групі Import меню File. Перемістіть файл мишею в палітру Timeline.
2
З теки Keying, яка знаходиться на палітрі Effects & Presets, візьміть фільтр Luma Key і перетягніть його мишею на відео в палітрі Timeline. Можете перетягнути його на превью відео в палітрі Composition, попередньо виділивши шар, до якого збираєтеся застосовувати Luma Key.
3
В палітрі Effect Controls налаштуйте параметри застосовуваного фільтра. Якщо вам потрібно видалити з відео темні пікселі, виберіть зі списку Key Type опцію Key Out Darker. Якщо, навпаки, потрібно прибрати світлі ділянки, використовуйте опцію Key Out Brighter.
4
Вкажіть, які пікселі ви збираєтеся замінити на прозорі, налаштувавши значення параметрів Threshold і Tolerance. Результат зміни налаштувань можна тут же поспостерігати в вікні превью.
5
Відрегулюйте краю непрозорою області зображення, налаштувавши параметри Edge Thin і Edge Feather. Перший параметр скоротить розмір непрозорихобластей відео, а Edge Feather створить на кордоні прозорих і непрозорих ділянок область напівпрозорих пікселів. Вони іноді корисні, оскільки пом'якшують жорстко вирізані краю фігури на передньому плані, а в деяких випадках можуть зіпсувати все враження від роботи, оточуючи вирізаний об'єкт мерехтливим ореолом.
6
Якщо фігура, яка перебуває на передньому плані, якісно відокремлена від фону в результаті попередніх маніпуляцій, але по краях відео збереглися залишки фону, не перетинаються з об'єктом, можна врятувати становище, прибравши їх маскою. Для цього виберіть в панелі, розташованої під головним меню, інструмент Pen Tool. За допомогою нього намалюйте маску навколо області, яку потрібно видалити з відео.
7
Розгорніть параметри шару в палітрі Timeline, натиснувши на стрілку зліва від його назви. Таким же способом розгорніть параметри маски, розкривши пункт Mask. Змініть режим маски з Add на Substract, вибравши новий режим із списку.
8
Збережіть проект командою Save Project з меню File, якщо збираєтеся далі працювати з відео в After Effects. Якщо вся інша обробка робитиметься в іншій програмі, збережіть файл з каналом прозорості. Для цього відправте відео в палітру Render Queue опцією Add to Render Queue, яку можна знайти в меню Composition.
9
В палітрі Render Queue відкрийте налаштування виводу відео, клацнувши по слову Lossless. Зі списку Channels виберіть RGB + Alpha. Після натискання на кнопку Render оброблений кліп почне зберігатися.