Як розносити зимове взуття.

Купивши в магазині вподобану взуття , покрутившись кілька хвилин перед дзеркалом, вдома ви виявляєте, що вона тисне і навряд чи її вдасться вільно носити. Кращий варіант - повернути товар в магазин або обміняти на більший розмір. Якщо це з якихось причин зробити неможливо, варто спробувати інші популярні способи, які можуть допомогти розтягнути взуття і зробити її більш комфортною.
Інструкція
1
Не варто надягати нову взуття відразу ж, плануючи проходити в ній цілий день. Розношувати її необхідно поступово, надягаючи приблизно на годину. Щоб уникнути появи мозолів, попередньо заклейте натирають місця на ногах пластиром. Приблизно через тиждень навіть у самій вузької взуття буде набагато зручніше.
2
Зверніться в майстерню, де вам розтягнутий полюбили чобітки, використовуючи спеціальне обладнання. Однак подібну процедуру можна зробити і в домашніх умовах. Придбайте засіб для розтяжки взуття у вигляді спрею, яке продається практично в будь-якому спеціалізованому магазині. Застосовується воно просто: збризніть взуття в тих місцях, які вам тиснуть, після чого слід надіти взуття і походити в ній якийсь час.
3
Якщо ці поради з якихось причин не підійшли, спробуйте народні способи розтягування взуття. Порвіть на шматки газети, змочіть водою і затолкніте в взуття . Ефективність розтяжки залежить від кількості помістилися у взутті мокрих газет. Зачекайте, поки газети висохнуть природним способом - на це потрібно близько доби. Після цього дістаньте висохлу папір і надіньте чоботи.
4
Перед використанням наступного способу приготуйте горілку чи спирт, оскільки вони добре пом'якшує шкіру. Змочіть горілкою взуття з внутрішньої сторони і надіньте товсті шкарпетки. Не потрібно протирати чоботи спиртом зверху, адже може зіпсуватися матеріал, з якого вона виготовлена. Спирт випаровується швидко, тому чекати доведеться недовго.
5
Вам знадобиться морозильна камера, вода і два поліетиленових пакета. Вставте пакети в взуття , наберіть в них воду і щільно зав'яжіть. Після чого помістіть взуття в морозильну камеру. При замерзанні вода має властивість розширюватися, завдяки чому ви і зможете уникнути мозолів.
Нове взуття, навіть якщо вона підходить нам за розміром, часто вимагає попереднього разнашіванія. Завжди краще походити заздалегідь будинку в щойно придбаних черевиках, дати нозі звикнути до нового взуття і дати взуття прийняти форму вашої ноги. Якщо ж взуття все-таки тисне і доставляє дискомфорт, можна скористатися одним з декількох способів розтяжки взуття.
Інструкція
1
Засіб для розтягування взуття можна купити в багатьох взуттєвих магазинах. Зазвичай воно являє собою рідину, піну або спрей, який наноситься на внутрішню поверхню взуття. Після нанесення засобу надіньте черевики і походіть деякий час згідно інструкції (різні засоби припускають різний час: від декількох хвилин до двох годин). Такі спеціальні засоби підходять для всіх видів взуття, крім лакової.
2
розтягування шкіри сприяє спирт. Змочіть внутрішню поверхню туфель або черевик спиртом або спиртовмісної рідиною (горілкою, лосьйоном), надягніть товсті шкарпетки і потім взуття.
3
Замість спирту можна використовувати гарячий пар. Піднесіть взуття до киплячого чайника так, щоб пара обдав внутрішню поверхню взуття і надіньте на товсті шкарпетки. процедуру можна повторити кілька разів до отримання бажаного ефекту.
4
Ще один спосіб підходить для тих, хто хоче щоб взуття розтягнулася сама по собі, без стомлюючого разнашіванія. Щільно набийте черевики газетою і залийте всередину горілку чи спирт, залиште взуття в такому стані на ніч. Мінус цього способу в тому, що черевики розтягнуться не по вашій нозі, а просто злегка збільшаться в розмірі.
5
Простіше всього звернутися до професіоналів у взуттєву майстерню, де можуть розтягнути ваше взуття на спеціальному обладнанні і за допомогою спеціальних хімічних засобів. Наприклад, у Москві та деяких інших містах можна скористатися послугами магазину "Паяна", де за 250-350 рублів (2011 р) можна збільшити обсяг халяви у жіночих або чоловічих чобіт; змінити обсяг пучкової частини туфель і черевиків; збільшити розмір взуття в ширину; розтягнути певні ділянки взуття з урахуванням індивідуальних особливостей стопи.
6
Врахуйте, що натуральна шкіра розтягується з часом сама по собі, тому при незначному незручність не варто відразу ж вдаватися до активних заходів разнашіванія взуття. Краще походіть в звичайних шкарпетках і взуття вдома, а на вулицю виходите в нових черевиках не відразу на цілий день.
Корисна порада
Приступаючи до розтяжці взуття, подумайте, чи не варто краще поміняти цю пару в магазині. Адже зробити це можна, тільки якщо взуття нова і знаходиться в тому вигляді, в якому ви її придбали.