Як доглядати за хризантемами.

Якщо добре підібрати асортимент, то можна з серпня і до холодів спостерігати цвітіння хризантем. Вони люблять місця, де багато світла і є захист від сильних вітрів.

Найбільш сприятливі грунту - це суглинні, легко проникні і багаті органічними речовинами. Вирощувати хризантеми можна і в піщаному грунті. Потрібно в неї всього лише додати гній, торф, компостну землю. Також хризантеми добре ростуть на торфовищах, які мають низьку кислотність. Пониження кислотності можна здійснювати за допомогою вносити в грунт поживних веществ.Содержаніе елементів живлення в грунті дуже позначається на стані хризантем. На квіти сильно впливає наявність азоту. Він впливає на висоту рослин, кількість пагонів, забарвлення листя, величину суцвіть. На жаль, азот легко розчиняється, тому він може зникнути при сильних дощах або при рясних полівах.В період вегетації його потрібно давати квітам у вигляді підгодівлі. Оптимальний ефект можна досягти при змішуванні його з іншими добривами. Приміром, фосфор добре впливає на тривалість цвітіння і підвищує стійкість до хвороб. Якщо спостерігається його недолік, то ріст рослини помітно затримується, листя стає дрібніше, а іноді і зовсім засихають. Фосфор важко розчинити у воді, що є його позитивною якістю. Його застосовують восени у вигляді суперфосфату. Непогана заміна йому - кісткова мука. Також дуже необхідний калій. Він впливає на ріст і розвиток рослини. Вирощувати хризантеми рекомендують з невеликими добавками сірчанокислого калію і хлористого каліяС зміною періоду розвитку змінюється і потреба у воді. Живці в період вкорінення потребують вологості субстрату на рівні 80-90%. Також споживання великої кількості води відбувається в період зростання. Необхідно підтримувати вологість ґрунту на рівні 70 відсотків.

Хризантема - рослина сімейства айстрових, що має тисячолітню історію розведення в декоративних цілях. Хризантеми мають великі, красиві, пухнасті квіти різних кольорів: червоного, жовтого, рожевого, фіолетового, зеленого. При правильному догляді зрізані квіти можна зберегти кілька тижнів.
Інструкція
1
Зрізані хризантеми добре зберігаються при невеликій температурі - близько +4 градусів. Без будь-яких хитрощів вони можуть зберегтися при такій температурі тривалий час, а відрізані бутони тримаються в таких умовах три тижні. Хризантеми люблять високу вологість повітря.
2
Після зрізання квітів видаліть нижнє листя зі стебел. Підстава стебла розбийте молотком або розріжте ножем на десять сантиметрів. Якщо необхідно транспортувати хризантеми, напоїть їх водою температурою +5 градусів. Для додання воді потрібної температури покладіть в неї лід. Через деякий час вийміть з води і транспортуйте в картонних коробках.
3
Перед тим, як поставити хризантеми в вазу, надріжте стебло знизу гострим ножем, розщепніть і вставте зубочистку або сірник, щоб краю не стискалися. Так рослина буде краще вбирати воду.
4
Додайте в воду деревне вугілля або нашатирний спирт. Можна також покласти чайну ложки звичайної солі. Хризантеми добре зберігаються, якщо покласти в воду аспірин - половину таблетки на три літри.
5
Чи не ставте вазу з хризантемами біля батареї або на сонці. Поруч з вазою не покладете фрукти, так як вони виділяють газ етилен, що змушує в'янути квіти.
6
Бажано щодня підрізати кінці хризантем, зрізуючи навскоси в воді. Перед тим, як вийняти їх з води після обрізання, затисніть кінчики стебла пальцем, щоб в них не утворювалася повітряна пробка. Все листя, які опиняються у воді, необхідно видалити, інакше вони починають гнити і можуть зіпсувати воду, що призведе до в'янення квітів.
7
Щодня перевіряйте рівень води у вазі, при необхідності доливайте. На ніч рекомендується тримати квіти в ванні з водою. Врахуйте, що різні сорти хризантем зберігаються протягом різного часу. Як правило, зрізані хризантеми зберігаються близько трьох тижнів або більше. При правильному догляді квіти можуть зберігатися більше місяця.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OOzR3BFkeI0
Зверніть увагу
Сорти хризантеми з дрібними квітками зберігаються довше, ніж з великими.